2017-yil 20-dekabrda Pekin shahridagi Shanxay hamkorlik tashkiloti bosh qarorgohida talabalar orasida ShHT haqida eng yaxshi ilmiy maqola tanlovining yakunlari sarhisob qilindi. Tadbir ShHT Xartiyasining 15 yillik yubileyi hamda tashkilotga a’zo mamlakatlarning Uzoq muddatli yaxshi qo‘shnichilik, do‘stlik va hamkorlik to‘g‘risidagi Shartnomasi imzolanganining 10 yilligini nishonlashga bag‘ishlandi.
Hakamlar hay’ati xulosasiga ko‘ra Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining to‘rtinchi bosqich talabasi Ulug‘bek Abdusalamov ham sovrindorlar qatoridan joy oldi.
Ushbu tanlov 2016-yildan boshlab ShHT Kotibiyati tomonidan tashkilotga a’zo davlatlar oliy o‘quv yurtlari talabalari orasida “ShHT – umumiy uyimiz” kompleks dasturi doirasida o‘tkaziladi.

A student of UWED among winners of an international competition
On December 20, 2017 in Beijing, at the headquarters of the Shanghai Cooperation Organization, the results of the contest for the best scientific article about the SCO among students were summarized. The event was timed to coincide with the celebration of the 15th anniversary of the SCO Charter and the 10th anniversary of the signing of the Treaty on long-term good-neighborliness, friendship and cooperation of the member states of the organization.
Among the prizewinners, the jury also identified Ulugbek Abdusalamov, a fourth-year student of the University of World Economy and Diplomacy.
Starting from 2016, the SCO Secretariat is conducting this competition within the framework of the comprehensive program "SCO is our common home" among university students of member states of the organization.