Diniy ekstremizm va terrorizm: uning oqibatlari
2017-yil 18-dekabr kuni Sharq tillari kafedrasida "Diniy ekstremizm va terrorizm: uning oqibatlari" mavzusida ma'ruzalar tinglandi.
Tadbirdan maqsad talabalarda ekstremistik g’oyalarni targ’ib qilishga qarshi va ularga qarshi kurashish uchun o'quvchilar immunitetini shakllantirishdir.
O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining Terrorizm va ekstremizmga qarshi kurash boshqarmasi a'zosi, leytenant-polkovnik N.A. Abdulhasan tomonidan ma’ruza tayyorlandi.
Tadbirda Sharq tillari kafedrasining professor-o'qituvchilari va universitet barcha fakultetlarining 5-kurs talabalari ishtirok etishdi.

Religious extremism and terrorism: its consequences
On December 18, 2017, at the Oriental Languages Department, a lecture-conversation was held on the topic: "Religious extremism and terrorism: its consequences
The purpose of the event is to form the students' immunity against inciting ideas and fighting them.
A report was made by Lieutenant-Colonel N.A. Abdulhasan, a member of the Department for Combating Terrorism and Extremism of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan.
The teaching staff of the department and 5th year students of all faculties of the university, studying eastern languages took part in the event