Diniy ekstremizm va terrorizm: uning oqibatlari
2017-yil 18-dekabr kuni Sharq tillari kafedrasida "Diniy ekstremizm va terrorizm: uning oqibatlari" mavzusida ma'ruzalar tinglandi.
Tadbirdan maqsad talabalarda ekstremistik g’oyalarni targ’ib qilishga qarshi va ularga qarshi kurashish uchun o'quvchilar immunitetini shakllantirishdir.
O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining Terrorizm va ekstremizmga qarshi kurash boshqarmasi a'zosi, leytenant-polkovnik N.A. Abdulhasan tomonidan ma’ruza tayyorlandi.
Tadbirda Sharq tillari kafedrasining professor-o'qituvchilari va universitet barcha fakultetlarining 5-kurs talabalari ishtirok etishdi.

В рамках мероприятий по формированию идеологического иммунитета среди молодежи, 18 декабря 2017 года на кафедре восточных языков состоялось лекция-беседа на тему: «Религиозный экстремизм и терроризм: его последствия
Цель мероприятия — сформировать у   студенческой молодежи иммунитет против подстрекательных   идей и борьбы с ними.
С докладом выступил сотрудник Отдела по борьбе с терроризмом и экстремизмом МВД Республики Узбекистан подполковник Н.А. Абдулхасан.
На мероприятии принимали участие ППС кафедры и студенты 5 курса всех факультетов университета, обучающиеся восточным языкам.