Joriy yilning 15-dekabr kuni yoshlarning milliy mafkurasi va milliy immunitetini shakllantirishga qaratilgan “Axborot xavfsizligi: internet va ijtimoiy tarmoqlarning yoshlar ongiga ta’siri va bu borada axborot xafsizligini ta’minlash masalalari” mavzusida ma’ruza-suhbat tashkil etildi.
Mazkur ma’ruzaning maqsadi yosh avlodning axborot olishdagi madaniyatini shakllantirish, o‘z vaqtida axborot huruji va axborot xavfsizligiga dahldor holatlarni va uning haflilik darajasini aniqlay olish, uning salbiy oqibatlarini anglay bilish va oldini olish, axborotni tahlil qila bilishni yosh avlodga tushuntirishdan iborat.
Ma’ruzachi sifatida Toshkent davlat yuridik universiteti mustaqil izlanuvchisi, yuridik fanlar nomzodi Rasulev Abdulaziz Karimovich taklif etildi.
JIDU 2-bosqich sharq tillarini o‘rganuvchi talabalar mazkur ma’ruzani tinglash imkoniga ega bo‘ldilar.

В рамках мероприятий по формированию идеологического иммунитета среди молодежи, 15 декабря 2017 года на кафедре восточных языков состоялась лекция-беседа на тему «Информационная безопасность: влияние социальных сетей Интернета на сознание молодёжи и обеспечение информационной безопасности».
Цель: сформировать у молодого поколения активную позицию в получении знаний и умений выявлять информационную угрозу, определять степень ее опасности, предвидеть последствия информационной угрозы и противостоять им.
В качестве лектора приглашён к.ю.н. Расулев Абдулазиз Каримович, самостоятельный соискатель на докторскую степень Ташкентского Государственного юридического университета.
На мероприятии принимают участие студенты 2 курса всех факультетов университета, обучающиеся восточным языкам.