O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy malakali ilmiy va ilmiy-pedagog kadrlar tayyorlash va attestatsiyadan o‘tkazish tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida”gi №PF-4456-son 2012-yil 24-iyul farmoniga muvofiq, mazkur yilning 14-dekabr sanasida JIDU qoshidagi test markazida EBSCO hamkorligida seminar-trening bo‘lib o‘tdi.
Mazkur trening EBSCO kompaniyasining mutaxassisi Tamila Mirkamolova va «E-Line Press» kompaniyasi mutaxassisi Yuliya Yemlar ishtirokida utkazildi.
JIDU o‘qituvchi-professorlari va talabalari EBSCOning ma`lumotlar bazasi bilan tanishtirildilar. EBSCOning ma`lumotlar bazasi barcha yig‘ilganlar qiziqishiga sazovor bo‘ldi, negaki bu ma`lumotlar bazasi o‘qituvchi va talabalarning ilmiy izlanishlarida juda ham kerakli manba sifatida as qotadi.

Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан №УП-4456 от 24 июля 2012 года «О дальнейшем совершенствовании системы подготовки и аттестации научных и научно-педагогических кадров высшей квалификации» 14 декабря текущего года в тестовом центре УМЭД состоялся семинар-тренинг по использованию научно-образовательных баз данных EBSCO.
Тренинг был проведен совместно со специалистом компании EBSCO Тамилой Миркамаловой и специалистом по электронным ресурсам компании E-Line Press Юлией Ем.
Преподаватели и студенты были ознакомлены с базами данных EBSCO, приемами работы с ними. Базы данных EBSCO заинтересовали всех участников и окажут неоценимую помощь в учебе и научно-исследовательской работе.