O`zbekiston Respublikasi Oliy sudida uchrashuv bo`lib o`tdi
2017-yil 2-dekabrda O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudida JIDU “Xalqaro huquq” fakultetining 2-bosqich talabalari va professor-o‘qituvchilari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 25 yilligiga bag‘ishlangan “O‘zbekiston Respublikasi sud hokimiyatining konstitutsiyaviy-huquqiy asoslari” mavzusidagi tadbir tashkil etildi.
Tadbirda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro huquq fakultetidan 1 ta professor-o‘qituvchi va 2-bosqichning 1-potok talabalari ishtirok etishdi. Sayyor ma’ruza davomida O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi faoliyat doirasi, vazifalari va vakolatlari atroflicha tavsiflab berildi. So‘ngi yillarda sud hokimiyati tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida talabalarga atroflicha axborot berildi.

On December 2, 2017, the Supreme Court of the Republic of Uzbekistan organized a meeting timed to the 25th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan on the "Constitutional legal framework of the judicial power of the Republic of Uzbekistan", attended by 2nd year students and teachers of the Faculty of International Law UWED.
At the meeting there was a teacher and students of the 2nd 2-course course at the Faculty of International Law.  During the field session, the terms of reference, tasks and functions of the Supreme Court of the Republic of Uzbekistan were described in detail.  Students were informed of the ongoing reforms in the country in the judicial system in recent years.