O`zbekiston Respublikasi Oliy sudida uchrashuv bo`lib o`tdi
2017-yil 2-dekabrda O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudida JIDU “Xalqaro huquq” fakultetining 2-bosqich talabalari va professor-o‘qituvchilari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 25 yilligiga bag‘ishlangan “O‘zbekiston Respublikasi sud hokimiyatining konstitutsiyaviy-huquqiy asoslari” mavzusidagi tadbir tashkil etildi.
Tadbirda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro huquq fakultetidan 1 ta professor-o‘qituvchi va 2-bosqichning 1-potok talabalari ishtirok etishdi. Sayyor ma’ruza davomida O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi faoliyat doirasi, vazifalari va vakolatlari atroflicha tavsiflab berildi. So‘ngi yillarda sud hokimiyati tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida talabalarga atroflicha axborot berildi.

Встреча в Верховном суде Республики Узбекистан
2 декабря 2017 года в Верховном суде Республики Узбекистан была организована встреча, приуроченная к 25-ой годовщине принятия Конституции Республики Узбекистан на тему: «Конституционно-правовые основы судебной власти Республики Узбекистан», где присутствовали студенты 2-го курса и преподаватели факультета «Международное право» УМЭД.
Во время выездного занятия были подробно освещены круг полномочий, задачи и функции Верховного суда Республики Узбекистан. Студенты были информированы о проведенных в последние годы в стране реформах в судебной системе.