JIDU start-upchilari muvaffaqiyati
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari jamoasi O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi va BMT Taraqqiyot Dasturi, Fan va Texnologiya Agentligi, Yoshlar Ittifoqi va Janubiy Afrika SASOL tashkiloti bilan hamkorlikda tashkil etilgan start-up tashabbus loyihasida uchinchi o'rinni egalladi.
Loyiha asoschisi va koordinatori Shodlik Nazarov, sinov testlari bo’yicha menedjer Chingiz Orinbayev, marketolog Alina Yuldasheva va INHA universiteti dasturchi-talabasi Shohruh Shohnazarovdan tashkil topgan BESTTEST.UZ jamoasi Respublika tanlovi final bosqichida muvaffaqiyatli qatnashib, 3-sovrinli o’rinni egalladi.
419 ta boshlang’ich arizalardan saralashdan so’ng 40 ta loyiha, finalgacha bo’lsa 19 ta loyiha yetib bordi, hayat a’zolari va investorlarga bor yog’i 15 ta loyiha taqdim qilindi. Loyiha doirasida BESTTEST.UZ jamoasi abiturientlar onlayn tartibda 3 soat 20 daqiqa davomida o’zaro bir-birlari bilan o’z bilimlarini taqqoslash imkonini beradigan sayt ishga tushirdi. Yarim yildan sal ko’roq vaqt ichida xuddi shunday 10 ta onlayn test o’tkazildi, saytda ro’yxatdan o’tganlar soni 6000 dan oshdi. Bundan tashqari, shodlik nazarov ushbu texnologiyani patentladi va MCHJ “QUICK STUDY” Mirzo Ulugbek innovative center ning rezidentiga aylandi. Abiturientlar bozori yetarlicha katta, shu sababli BESTTEST.UZ da ko’plab raqobatchilar mavjud, biroq ushbu loyihaga o’xshash analoglar yo’q, sababi saytda OTM larga kirish imkoniyatlarini oldindan baholash mumkin.

Команда студентов Университета мировой экономики и дипломатии факультета мировая экономика и международные экономические отношения заняли третье место в проекте «Стартап-инициативы», организованным Торгово-промышленной палатой Узбекистана в сотрудничестве с ПРООН, Агентству по науке и технологиям, Союза Молодежи и южноафриканской организацией SASOL.
Команда BESTTEST.UZ, состоящая из координатора проекта и идейного вдохновителя Шодлика Назарова, менеджера по тестам Чингиза Орынбаева, маркетолога Алины Юлдашевой, и студента-программиста Университета Инха Шохруха Шохназарова заняла третье призовое место, с успехом выступив в финале республиканского конкурса.
Из 419 стартовых заявок после отбора осталось 40 проектов, до финала дошли 19, а представить свои проекты жюри и инвесторам смогли лишь 15 из них.  За время проекта командой BESTTEST.UZ был запущен веб-сайт, на котором абитуриенты в режиме реального времени за 3 часа 20 минут могут поконкурировать друг с другом и сравниться своими знаниями. За чуть больше чем полгода было проведено 10 таких он-лайн тестирований, число зарегистрировавшихся на сайте достигло более 6000. Более того, Шодлик Назаров запатентовал данную технологию, а также OOO«Quick Study»стала резидентом Mirzo Ulugbek Innovative Center. Рынок абитуриентов достаточно емкий, поэтому у BESTTEST.UZ уже сейчас есть много конкурентов, однако аналогов проекту нет, так как на сайте можно спрогнозировать предварительный конкурс поступления в ВУЗ.