2017-yil 18-noyabr kuni JIDU “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 1-kurs talabalari, O‘zbekiston Respublikasi MTRK “Yoshlar” telekanali taklifiga ko‘ra, “Yoshlar orasida jinoyatchilik va yo‘l xarakati hodisalari sodir etilishi omillari hamda, ularni bartaraf etish” mavzusini yoritish bo‘yicha, suratga olish jarayonlarida ishtirok etishdi. Taklif etilgan ekspertlar, O‘zResp. IIV BB va Toshkent shahar IIBB xodimlari, talabalar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri savol-javob tariqasida ochiq muloqot olib bordi.
Shuningdek, O‘zResp. Xalq ta’limi vaziri o‘rinbosari A.Sa’dullayev talabalar bilan bevosita muloqotga kirishib, ularga “Vatanimiz ravnaqi yo‘lida yoshlarning jamiyatdagi o‘rni” haqida qisqacha ma’lumot berdi va yoshlarning fikri bilan qiziqdi.

Participation of first-year students of the Faculty of International Relations of the UWED in TV program of STRC “Yoshlar” of the Republic of Uzbekistan
20.11.2017 15956
On November 18, 2017, first-year students of the Faculty of International Relations of the UWED participated in TV program of STRC “Yoshlar”, which highlighted the topic “Factors of crimes and road accidents among young people and their elimination". Invited experts, Major at the head-office of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan and the Major of the head-office of the Ministry of Internal Affairs of the city of Tashkent, conducted an open dialogue directly with students.
Moreover, Deputy Minister of Public Education A.Sadullaev talked with students and informed them about the role of youth in society and the pursuit of the prosperity of our Homeland.