2017-yil 18-noyabr kuni JIDU “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 1-kurs talabalari, O‘zbekiston Respublikasi MTRK “Yoshlar” telekanali taklifiga ko‘ra, “Yoshlar orasida jinoyatchilik va yo‘l xarakati hodisalari sodir etilishi omillari hamda, ularni bartaraf etish” mavzusini yoritish bo‘yicha, suratga olish jarayonlarida ishtirok etishdi. Taklif etilgan ekspertlar, O‘zResp. IIV BB va Toshkent shahar IIBB xodimlari, talabalar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri savol-javob tariqasida ochiq muloqot olib bordi.
Shuningdek, O‘zResp. Xalq ta’limi vaziri o‘rinbosari A.Sa’dullayev talabalar bilan bevosita muloqotga kirishib, ularga “Vatanimiz ravnaqi yo‘lida yoshlarning jamiyatdagi o‘rni” haqida qisqacha ma’lumot berdi va yoshlarning fikri bilan qiziqdi.

18-ноября 2017-года студенты 1-курса факультета МО УМЭД участвовали на съемках телепередачи студии «Ёшлар», освещающие тему «Факторы преступности и ДТП среди молодежи и их устранение».Приглашенные эксперты майор ГУ МВД Республики Узбекистан и майор ГУ ГУВД города Ташкента провели открытый диалог  со студентами напрямую.
Также, заместитель министра народного образования А.Садуллаев  непосредственно беседовал со студентами и проинформировал их о роли молодежи в обществе в стремлении к процветанию нашей Родины.