“Tolerantlik kuni” ga bag‘ishlangan uchrashuv
2017-yil 15-noyabr kuni JIDU «Xotin–qizlar qo‘mitasi», Universitetning 1-2 bosqich talaba qizlari bilan birgalikda, 16-noyabr “Tolerantlik kuni” ga bag‘ishlangan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuvga O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan fan arbobi, “El-yurt xizmati” ordeni soxibi M.Yunusxodjayeva taklif etildi.
Uchrashuvni Universitet “Xotin-qizlar qo‘mitasi” Raisi, siyosiy-fanlar doktori, professor E.S.Sultanova ochib berdi va 1995-yil 16-noyabrda qabul qilingan “Tolerantlik dekloratsiyasi” mazmun-moxiyati haqida tushuncha berib o‘tdi. Uchrashuv mehmoni M.Yunusxodjayeva “Yoshlarni tolerantlik ruhida tarbiyalash asoslari” haqida ma’ruza qildi. Davra suhbati shaklida o‘kazilgan uchrashuv qiziqarli-savol javoblar bilan olib boridi.

Встреча по случаю дня толерантности
15 ноября 2017 года “Женский комитет” УМЭД провел встречу со студентами 1-2 курса университета по случаю дня толерантности. Гостем встречи был заслуженный деятель науки Узбекистана, лауреат премии «Эль-юрт хизмати» М.Юнусходжаева.
Встречу открыла председатель женского комитета университета, доктор политических наук, профессор Султанова Е.С. и разъяснила содержание “Декларации толерантности” от 16 ноября 1995 года. Гость встречи М.Юнусходжаева выступила с докладом «Основы воспитания молодежи в духе толерантности».