O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi vakillarining “Xalqaro huquq” fakulteti 5-kurs talabalari bilan “Bitiruvchilar soati” doirasida bo‘lib o‘tgan ma’ruzasi to‘g‘risida
08.11.2017 17169
2017-2018 o‘quv yiliga mo‘ljallangan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini yanada rivojlantirish bo‘yicha istiqbolli tadbirlar rejasidagi vazifalarni amalga oshirish va universitet bitiruvchilarini sud va huquqni muhofaza qiluvchi idoralar faoliyati bilan yaqindan tanishtirish hamda iqtidorli bitiruvchilarni ishga jalb qilish maqsadida tashkil etilgan. “Bitiruvchilar soati”da O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi Kadrlar boshqarmasi vakillari tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi faoliyati, tarkibi, kadrlarni shakllantirish tartibi hamda ularga qo‘yiladigan asosiy talablar borasida ma’ruza o‘qildi.
Ushbu uchrashuv talabalarda katta qiziqish uyg‘otdi va talabalar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob oldilar.

О лекции проведенной в рамках “Час выпускников” между представителями Верховного суда Республики Узбекистан и со студентами 5-го курса факультета "Международное Право"
08.11.2017 17171
В целях осуществления задач поставленных в плане перспективных мер по развитию Университета мировой экономики и дипломатии в 2017-2018 учебных годах и ознакомления выпускников университета с деятельностью судебных и правоохранительных органов, также для привлечения их на работу, была проведена лекция в рамках “час выпускников” сотрудниками отдела кадров Верховного суда Республики Узбекистан на тему: деятельность Верховного суда Республики Узбекистан, состав, порядок принятия на работу новых кадров и требования.
Данная встреча вызвала большой интерес у студентов и дала возможность получить ответы на все интересующие их вопросы.