“Xalqaro huquq” fakulteti talabalari O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisida “Parlament-yoshlar manfaatlari himoyachisi va demokratiya maktabi” mavzusidagi anjumanda ishtirok etishdi
06.11.2017 17021
2017-yil 27-28-oktabr kunlari “Xalqaro huquq” fakulteti talabalari O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 12-iyuldagi Oliy Majlis palatalari, siyosiy partiyalar hamda O’zbekiston ekologik harakati vakillari bilan bo’lib o’tgan videoselektor yig’ilishidagi nutqidagi ilgari surilgan vazifalardan kelib chiqqan holda, qonun loyihalari ishlab chiqilishi jarayonlari bilan yoshlarni yaqindan tanishtirish, ularning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, mamlakatimizning taraqqiyoti yo’lida amalga oshirilayotgan islohotlarning ahamiyatini yoshlar orasida keng targ’ib qilish maqsadida respublika miqyosida tashkil etilgan “Parlament-yoshlar manfaatlari himoyachisi va demokratiya maktabi” mavzusidagi yoshlar anjumanida ishtirok etishdi.
Bo’lib o’tgan anjumanda talabalar katta qiziqish bilan ishtirok etish barobarida “Yoshlarga oid davlat siyosati to’g’risida”gi qonun borasida o’zlarining taklif va mulohazalarini bildirdilar.

27-28 октября 2017 года в Олий Мажлисе Республики Узбекистан была проведена конференция на тему: "Парламент - защитник интересов молодежи и школа демократии". Данная конференция была организована с целью повышения правовой культуры молодежи, обсуждения в кругу молодежи проводимых в нашей стране реформ, а также для того, чтобы более подробно разъяснить процедуру принятия законов мололому поколению. Обсуждаемые вопросы были напрямую связаны с темами, которые поднимались во время проведения видеоселектора Президента Республики Узбекистан от 12 июля 2017 года с Палатами Олий Мажлиса, политическими партиями и представителями экологического движения.
Студенты с огромным интересом приняли участие в данном мероприятии и смогли поделиться своими предложениями относительно закона "О государственной политике молодежи".