“Xalqaro huquq” fakulteti talabalari O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisida “Parlament-yoshlar manfaatlari himoyachisi va demokratiya maktabi” mavzusidagi anjumanda ishtirok etishdi
06.11.2017 17021
2017-yil 27-28-oktabr kunlari “Xalqaro huquq” fakulteti talabalari O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 12-iyuldagi Oliy Majlis palatalari, siyosiy partiyalar hamda O’zbekiston ekologik harakati vakillari bilan bo’lib o’tgan videoselektor yig’ilishidagi nutqidagi ilgari surilgan vazifalardan kelib chiqqan holda, qonun loyihalari ishlab chiqilishi jarayonlari bilan yoshlarni yaqindan tanishtirish, ularning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, mamlakatimizning taraqqiyoti yo’lida amalga oshirilayotgan islohotlarning ahamiyatini yoshlar orasida keng targ’ib qilish maqsadida respublika miqyosida tashkil etilgan “Parlament-yoshlar manfaatlari himoyachisi va demokratiya maktabi” mavzusidagi yoshlar anjumanida ishtirok etishdi.
Bo’lib o’tgan anjumanda talabalar katta qiziqish bilan ishtirok etish barobarida “Yoshlarga oid davlat siyosati to’g’risida”gi qonun borasida o’zlarining taklif va mulohazalarini bildirdilar.

On the 27th-28th of October, 2017 the students of International Law faculty took part in the conference named"The parlament is a defender of youth interests and a school of democracy". The conference was organized to increase the level of law culture among our youth, to discuss the reforms, being held in our republic and to explain in details the procedure of law-making. The questions discussed during the event were connected with the main issues of the videoselector of the President of the Republic of Uzbekistan with members of Oliy Majlis Chambers, political parties and represantatives of Ecological Movement, held on July 12, 2017.
The student were impressed by the conference and could put forward their own suggestions on "About the state policy on youth" law.