2017-yil 4-oktabr kuni murabbiylik soatida 66 ta akademik guruhlarda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning 2017-yil 19-sentabr kuni BMT Bosh Assambleyasining 72-sessiyasida so‘zlagan nutqi videolavhasi namoyish etildi. Bunda Prezidentimiz ayni davrda insoniyat tarixidagi eng ko‘p yoshlar qatlami bilan yashayotganimizni inobatga olgan holda BMT minbarida Yoshlar huquqlari to‘g‘risidagi BMT konvensiyasini qabul qilishni taklif qilgani talabalarning diqqat e’tiborida bo‘ldi. Bundan tashqari Prezident zamonaviy davrning azaliy va og‘riqli ekologik muammolaridan biri - Orol fojiasiga e’tibor qaratdi. “Biz joriy yil BMT tomonidan taklif etilgan dastur bo‘yicha Orolbo‘yi aholisiga to‘liq yordam berish va ijtimoiy himoya qilishni boshlaymiz”, – degan so‘zlari barchaga manzur bo‘ldi.
Mazkur videolavha bo‘yicha talabalar hamda murabbiylar tomonidan atroflicha fikr-mulohazalar bildirildi.

The students of all academic groups of UWED  were demonstrated  a video where the President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev addressed the 72nd Session of the UN General Assembly On October 4, 2017 in during the curatorial hour.
Attention of students of the University attracted the President's proposals on the development and adoption of an international UN convention on the rights of the youth. In addition, the words of the President were greeted with enthusiasm about the beginning of providing full-fledged social protection to the population of the Aral Sea area according to the UN Program.