O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Yoshlarga oid davlat siyosati samaradorligini oshirish va O‘zbekiston yoshlar ittifoqining faoliyatini qo‘llab-quvvatlash to‘g‘risida”gi 2017-yil 5-iyuldagi PF-5106-sonli farmoni va O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi hamda O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashining “O‘zbekiston yoshlar ittifoqining oliy ta’lim muassasalaridagi boshlang‘ich tashkilotlari faoliyatini tashkil etish to‘g‘risida”gi qo‘shma qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 2017-yil 26-sentabr kuni Universitet yetakchisi saylovlari bo‘lib o‘tdi.
Saylovda 3-bosqich talabasi Abdumajitov Eldor Muzaffar o‘g‘li, Magistratura bo‘limi 1-bosqich talabasi Mannonov Sardor Mansurjon o‘g‘li, 4-bosqich talabasi Shamsutdinov Javohir va 4-bosqich talabasi Xaqqulov Shohruh Erkin o‘g‘li o‘z nomzodlari bilan ishtirok etdi.
Saylovlar demokratik tamoyillarga asoslangan holda o‘tkazilib O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi vakili tashkilotning Mirzo Ulug‘bek tumani kengashi raisi Sh.Olimov ishtirokida bo‘lib o‘tdi. Saylovda nomzodlar uchun jami 923 ta talaba ovoz berdi.
“Xalqaro iqtisodiy munosabatlar” fakulteti 4-bosqich talabasi Xaqqulov Shohruh Erkin o‘g‘li 431 ovoz yig‘ib Yoshlar ittifoqi JIDU boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi etib saylandi.

On September 26, 2017, in order to implement the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan on July 5, 2017 under #PF-5106  on " Enhancing the efficiency of government policy regarding the young generation and supporting the Youth Union" and  joint decisions of the Ministry of Secondary and Higher Education of the Republic of Uzbekistan along with Central Council of the Youth Union concerning “Formation of primary organizations at educational establishments of Youth Union of Uzbekistan” an election was conducted for the position of a leader of the University at the University of World Economy and Diplomacy.
A third year student - Abdumazhitov Eldor Muzaffar Ugli, a freshman in master's degree ­Mannonov Sardor Mansurjon Ugli, and Shamsutdinov Javohir and Khakkulov Shohruh,who are both fourth-year students in International law and International Economic Relations respectively, nominated their candidates .The elections were not only conducted  within the scope of principles of democracy, but also the representative of Uzbekistan Youth Union in the Council of Mirzo Ulugbek district Sh.Olimova took part in the polls. The total of number of participants accounted for 923 students.
A senior student of the Faculty of International Economic Relations, Khakkulov Shohruh Erkin Ugli, possessing 431 votes overall, was elected as a leader of the Primary Organization of the Youth Union.