O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Yoshlarga oid davlat siyosati samaradorligini oshirish va O‘zbekiston yoshlar ittifoqining faoliyatini qo‘llab-quvvatlash to‘g‘risida”gi 2017-yil 5-iyuldagi PF-5106-sonli farmoni va O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi hamda O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashining “O‘zbekiston yoshlar ittifoqining oliy ta’lim muassasalaridagi boshlang‘ich tashkilotlari faoliyatini tashkil etish to‘g‘risida”gi qo‘shma qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 2017-yil 26-sentabr kuni Universitet yetakchisi saylovlari bo‘lib o‘tdi.
Saylovda 3-bosqich talabasi Abdumajitov Eldor Muzaffar o‘g‘li, Magistratura bo‘limi 1-bosqich talabasi Mannonov Sardor Mansurjon o‘g‘li, 4-bosqich talabasi Shamsutdinov Javohir va 4-bosqich talabasi Xaqqulov Shohruh Erkin o‘g‘li o‘z nomzodlari bilan ishtirok etdi.
Saylovlar demokratik tamoyillarga asoslangan holda o‘tkazilib O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi vakili tashkilotning Mirzo Ulug‘bek tumani kengashi raisi Sh.Olimov ishtirokida bo‘lib o‘tdi. Saylovda nomzodlar uchun jami 923 ta talaba ovoz berdi.
“Xalqaro iqtisodiy munosabatlar” fakulteti 4-bosqich talabasi Xaqqulov Shohruh Erkin o‘g‘li 431 ovoz yig‘ib Yoshlar ittifoqi JIDU boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi etib saylandi.

Во исполнение Постановления Президента Республики Узбекистан ПФ-5106 от 5 июля 2017 года «О повышении эффективности Государственной молодежной политики и поддержке деятельности Союза молодежи Узбекистана», а также совместного решения Министерства высшего и среднего специального образования РУз и Центрального совета Союза молодежи Узбекистана «Об организации деятельности первичных организации Союза молодежи Узбекистана в высших учебных заведениях» в Университете мировой экономики и дипломатии прошли выборы лидера Университета.
На выборы выдвинули свои кандидатуры студент 3 курса Абдумажитов Элдор Музаффар угли, студент 1 курса магистратуры Маннонов Сардор Мансуржон угли, студент 4 курса Шамсутдинов Жавохир и студент 4 курса Хаккулов Шохрух Эркин угли
Выборы прошли на принципах демократии при участии представителя Союза молодежи Узбекистана председателя Мирзо-Улугбекского Кенгаша Ш.Олимова. В выборах свои голоса за кандидатов отдали 923 студента.
Студент 4 курса факультета «Международные экономические отношения» Хаккулов Шохрух Эркин угли, набрав 431 голос, избран лидером Первичной организации Союза молодежи университета.