2017 yil 9 sentyabr kuni yuridik kadrlarni tayyorlash sohasida hamkorlik to‘g‘risidagi Memorandum doirasida prokuratura organlari xodimlarining Toshkent davlat yuridik universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti hamda Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universitetining talabalari bilan uchrashuvi o‘tkazildi.
Tadbirda prokuratura organlarining mas’ul xodimlari, universitetlar rahbarlari, o‘qituvchilari va talabalari, shuningdek ommaviy axborot vositalarining vakillari ishtirok etdilar.
Talabalar Bosh prokuraturaning oliy ta’lim muassasalari bilan yuridik kadrlarni tayyorlash bo‘yicha yaqindan hamkorligi, bo‘lajak prokurorlar klubining tashkil etilishi, uning maqsadlari va faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, klub a’zoligiga qabul qilish hamda uning ishini tashkil etish tartibi haqida batafsil ma’lumotga ega bo‘ldilar.
Klub a’zolariga o‘quv yili davomida o‘qishdan bo‘sh vaqtlarida prokuratura organlarida ish o‘rganishni o‘tash, nazariy bilimlarini amaliyotda qo‘llash, mutaxassislikka oid turli xil ko‘rik tanlovlar va sport tadbirlarida qatnashish imkoniyati yaratilishi ta’kidlandi.
Tadbir ishtirokchilari mazkur klubning o‘z vaqtida tashkil etilganligi va muhim ahamiyatga ega ekanligini, yuridik sohadagi talabalarni birlashtirish, nazariyaning amaliyot bilan uyg‘unligini ta’minlash va har tomonlama yetuk, yuqori malakali yuridik kadrlarni tayyorlashga xizmat qilishini qayd etib o‘tdilar.

9 сентября 2017 года в рамках Меморандума о сотрудничестве в сфере подготовки юридических кадров, проведена встреча работников органов прокуратуры со студентами Ташкентского государственного юридического университета, Университета мировой экономики и дипломатии, Каракалпакского государственного университета имени Бердаха.
В встрече приняли участие ответственные работники органов прокуратуры, руководители, преподаватели и студенты университетов, а также представители средств массовой информации.
Студенты были подробно проинформированы о тесном сотрудничестве Генеральной прокуратуры с высшими образовательными учреждениями по подготовке юридических кадров, создании клуба будущих прокуроров, его целях и основных направлениях деятельности, порядке вступления в члены клуба и организации его работы.
Отмечено, что члены клуба в течение учебного года в свободное от учебы время проходят стажировку в органах прокуратуры, будут иметь возможность применять теоретические знания на практике, участвовать в различных конкурсах по специальности и спортивных соревнованиях.
Участники мероприятия подчеркнули особую важность и своевременность создания данного клуба, который будет служить объединению студентов юридической сферы, обеспечению взаимосвязи теории с практикой и подготовке всесторонне развитых, высококвалифицированных юридических кадров.