2017 yil 9 sentyabr kuni yuridik kadrlarni tayyorlash sohasida hamkorlik to‘g‘risidagi Memorandum doirasida prokuratura organlari xodimlarining Toshkent davlat yuridik universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti hamda Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universitetining talabalari bilan uchrashuvi o‘tkazildi.
Tadbirda prokuratura organlarining mas’ul xodimlari, universitetlar rahbarlari, o‘qituvchilari va talabalari, shuningdek ommaviy axborot vositalarining vakillari ishtirok etdilar.
Talabalar Bosh prokuraturaning oliy ta’lim muassasalari bilan yuridik kadrlarni tayyorlash bo‘yicha yaqindan hamkorligi, bo‘lajak prokurorlar klubining tashkil etilishi, uning maqsadlari va faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, klub a’zoligiga qabul qilish hamda uning ishini tashkil etish tartibi haqida batafsil ma’lumotga ega bo‘ldilar.
Klub a’zolariga o‘quv yili davomida o‘qishdan bo‘sh vaqtlarida prokuratura organlarida ish o‘rganishni o‘tash, nazariy bilimlarini amaliyotda qo‘llash, mutaxassislikka oid turli xil ko‘rik tanlovlar va sport tadbirlarida qatnashish imkoniyati yaratilishi ta’kidlandi.
Tadbir ishtirokchilari mazkur klubning o‘z vaqtida tashkil etilganligi va muhim ahamiyatga ega ekanligini, yuridik sohadagi talabalarni birlashtirish, nazariyaning amaliyot bilan uyg‘unligini ta’minlash va har tomonlama yetuk, yuqori malakali yuridik kadrlarni tayyorlashga xizmat qilishini qayd etib o‘tdilar.

On the 9th of September in the framework of the Memorandum on cooperation in the sphere of law personnel preparation there was held a meeting between Tashkent State University of law, the University of World Economy and Diplomacy, Kara-Kalpak State University named after Berdakh and employees of Public procurator's office.
Responsible employees of public prosecution bodies, teachers and students of the universities and also mass media representatives took part in this meeting.
The students were thoroughly informed about close cooperation of Prosecutor General’s Office with the institutes of higher education on personnel preparation in law sphere, about creation of “Future public prosecutors” club, the aims and main priorities of this club and also about the procedure of entering it.
It was underlined that during the studying year the members of the club will have internships in public prosecution bodies, have the opportunity to use their theoretical knowledge on practice and take part in different contests on law and sport competitions.
The participants underlined the importance and timeliness of the creation of this club, That Will serve uniting law students, providing interconnection between theory and practice and preparation of the highly qualified law personnel.