2017-yilning 12-sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Lester Universitetining prorektori Sara Dikson boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Tadbirda Buyuk Britaniyaning yetakchi universitetlaridan biri hisoblangan Lester Universiteti va Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti o’rtasida o’quv jarayonining yangi metodlari, ilmiy tadqiqotlar olib borish hamda ilmiy sohadagi hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlari yuzasidan batafsil ma’lumot va tajriba almashildi.
Sara Dikson 2017-yil 3-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bilan imzolangan JIDU qoshida Lester Xalqaro tadqiqotlar oliy maktabini yaratish haqidagi hamkorlik Memorandumi haqida so‘zlab berdi. Ushbu hujjatda turli sohalarda birgalikda ilmiy tadqiqotlar olib borish ko‘zda tutilgan.

A meeting with the delegation of Leicester University
On September 12, 2017 the University of World Economy and Diplomacy hosted a meeting with the delegation led by vice-rector of Leicester University Sarah Dixon. Professors of Leicester University which is one of the UK’s leading universities and University of World Economy and Diplomacy exchanged experience and ideas on new methods of teaching process, scientific research issues and perspective directions of academic cooperation.
Sarah Dixon talked about the Memorandum of Cooperation on the establishment of the Leicester Higher School of International Studies under the UWED, which was signed on May 3, 2017. Memorandum provides for joint research in various areas.