JIDU bitiruvchilariga diplomlar taqdim etish
2017 yil 1 iyul kuni 2016-2017 o‘quv yilida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini tugallagan bitiruvchilarga diplomlar berish marosimi o‘tkazildi. Marosimda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi rahbariyati, universitetning faxriy professor-o‘qituvchilari, talabalarning ota-onalari va yaqinlari tashrif buyurdi.
Tantanali sharoitda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri A.Kamilov 43 ta magistratura va 192 bakalavr yo‘nalishi bitiruvchilariga davlat ramziga ega bo‘lgan diplomlarni topshirdi. O‘z chiqishida A.Komilov yosh mutaxassislarga shaxsiy hayoti, diplomatik xizmat faoliyatida muvaffaqiyatli va omadli kasbiy o‘sishni tilab qoldi. Bitiruvchilar va ularning ota-onalari tadbirda o‘zlarining minnatdorchilik so‘zlarini izhor etdi.
Bitiruvchilarni yangi hayotga qadam tashlaganligi bilan tabriklaymiz! Omad va kasbiy g‘alabalar tilab qolamiz!

The Graduation ceremony for the UWED graduates of the academic year 2016-2017 was held on July 1, 2017. The ceremony was attended by the authorities of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, honorary teachers of the university as well as parents and relatives of the graduates.
In a very solemn ceremonial atmosphere the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan A.Kamilov presented graduates with 43 Master’s Diplomas and 192 Bachelor’s Diplomas. In his speech A.Kamilov wished young specialists success in their personal life as well as prosperity and successful professional careers in their diplomatic service. The graduates and their parents expressed their gratitude and appreciation to the university staff.
Dear graduates, hearty congratulations on your graduation and wishing you a very good luck for the new beginning in life and professional victories!