JIDU bitiruvchilariga diplomlar taqdim etish
2017 yil 1 iyul kuni 2016-2017 o‘quv yilida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini tugallagan bitiruvchilarga diplomlar berish marosimi o‘tkazildi. Marosimda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi rahbariyati, universitetning faxriy professor-o‘qituvchilari, talabalarning ota-onalari va yaqinlari tashrif buyurdi.
Tantanali sharoitda O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri A.Kamilov 43 ta magistratura va 192 bakalavr yo‘nalishi bitiruvchilariga davlat ramziga ega bo‘lgan diplomlarni topshirdi. O‘z chiqishida A.Komilov yosh mutaxassislarga shaxsiy hayoti, diplomatik xizmat faoliyatida muvaffaqiyatli va omadli kasbiy o‘sishni tilab qoldi. Bitiruvchilar va ularning ota-onalari tadbirda o‘zlarining minnatdorchilik so‘zlarini izhor etdi.
Bitiruvchilarni yangi hayotga qadam tashlaganligi bilan tabriklaymiz! Omad va kasbiy g‘alabalar tilab qolamiz!

1 июля 2017 года прошла Церемония вручения дипломов выпускникам УМЭД 2016-2017 учебного года. В мероприятии приняли участие руководители Министерства иностранных дел РУз, почетные преподаватели университета, а также родители и родственники студентов.
В торжественной обстановке Министром иностранных дел РУз А.Камиловым были вручены дипломы государственного образца 43 выпускникам направлений магистратуры и 192 выпускникам бакалавриата. В своей речи А.Камилов пожелал молодым специалистам успехов в личной жизни, благополучия и удачной профессиональной карьеры в дипломатической службе. Со словами благодарности на мероприятии выступили выпускники и их родители.
Поздравляем выпускников с началом новой жизни уже в другом качестве, в качестве дипломированных специалистов. Желаем удачи и профессиональных побед!