“SHHT modeli” birinchi talabalar anjumani
2017 yil, 27 may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “SHHT modeli” birinchi talabalar anjumani bo‘lib o‘tdi.
“SHHT modeli” birinchi sessiyasining rasmiy ochilishi marosimida universitet rektori A.Djumanov, MDH va SHHT tuzilmalari bilan hamkorlik bo‘yicha boshqarma boshlig‘i, SHHT faoliyati bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy koordinatori R.Nazarov, Qozog‘iston Respublikasi favqulodda va muhtor elchisi Ye.M.Utembayev, Xitoy Xalq Respublikasi favqulodda va muhtor elchisi Sun Lisze, Rossiya Federatsiyasi favqulodda va muhtor elchisi V.L.Tyurdenev, Tojikiston Respublikasi favqulodda va muhtor elchisi I.S.Ashurboyzoda ishtirok etdi.
Fotosuratga tushish marosimidan keyin SHHT ishtirokchi-davlatlarining delegatlari tor doirada uchrashuv o‘tkazdilar. So‘ng hamkor davlatlar, kuzatuvchi davlatlar hamda tashkilotga a’zo bo‘lish uchun o‘z xohishini bildirgan davlatlardan tashkil topgan delegatlar ishtirokida yalpi muhokamalar o‘tdi.
Anjuman yakunida majlis raisi ishtirokchilarni qabul qilingan qo‘shma Bayonat bilan tanishtirib o‘tdi. Ishtirokchilar va tashkilotchilar sertifikatlar bilan taqdirlandilar.

On May 27, 2017 the University of World Economy and Diplomacy hosted the First Student Conference "SCO Model".
Rector of the UWED - Djumanov A.A, Head of the Department for Cooperation with the CIS and SCO Structures, National Coordinator of the Republic of Uzbekistan on SCO Affairs - Nazarov R. Zh., Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan - Utembayev E.M, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China - Sun Lijie, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation - Tyurdenev V.L, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Tajikistan - Ashurboyzoda I.S. attended the official Opening Ceremony of the first session of “SCO Model”.
After the ceremony of joint photography, the delegates of the SCO member states held a meeting in a narrow format. Hereupon, delegates from the partner countries of the dialogue, the observer countries and the countries that had applied for membership participated in the expanded format session.
At the end of the conference, the chairman of the meeting introduced a joint statement to the participants. The participants and organizers were awarded with certificates.