“SHHT modeli” birinchi talabalar anjumani
2017 yil, 27 may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “SHHT modeli” birinchi talabalar anjumani bo‘lib o‘tdi.
“SHHT modeli” birinchi sessiyasining rasmiy ochilishi marosimida universitet rektori A.Djumanov, MDH va SHHT tuzilmalari bilan hamkorlik bo‘yicha boshqarma boshlig‘i, SHHT faoliyati bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy koordinatori R.Nazarov, Qozog‘iston Respublikasi favqulodda va muhtor elchisi Ye.M.Utembayev, Xitoy Xalq Respublikasi favqulodda va muhtor elchisi Sun Lisze, Rossiya Federatsiyasi favqulodda va muhtor elchisi V.L.Tyurdenev, Tojikiston Respublikasi favqulodda va muhtor elchisi I.S.Ashurboyzoda ishtirok etdi.
Fotosuratga tushish marosimidan keyin SHHT ishtirokchi-davlatlarining delegatlari tor doirada uchrashuv o‘tkazdilar. So‘ng hamkor davlatlar, kuzatuvchi davlatlar hamda tashkilotga a’zo bo‘lish uchun o‘z xohishini bildirgan davlatlardan tashkil topgan delegatlar ishtirokida yalpi muhokamalar o‘tdi.
Anjuman yakunida majlis raisi ishtirokchilarni qabul qilingan qo‘shma Bayonat bilan tanishtirib o‘tdi. Ishtirokchilar va tashkilotchilar sertifikatlar bilan taqdirlandilar.

Первая студенческая конференция "Модель ШОС"
27 мая 2017 года в Университете мировой экономики и дипломатии прошла первая студенческая конференция "Модель ШОС".
На церемонии официального открытия первой сессии "Модель ШОС" выступили Ректор УМЭД - Джуманов А.А., Начальник Управления по сотрудничеству со структурами СНГ и ШОС, Национальный координатор Республики Узбекистан по делам ШОС - Назаров Р.Ж., Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Казахстан - Утембаев Е.М., Чрезвычайный и Полномочный Посол Китайской Народной Республики - Сунь Лицзе, Чрезвычайный и Полномочный Посол Российской Федерации - Тюрденев В.Л., Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Таджикистан - Ашурбойзода И.С.
После церемонии совместного фотографирования, делегаты стран-участниц ШОС провели встречу в узком формате. Затем прошло заседание в расширенном формате, в котором принимали участие делегаты стран партнеров по диалогу, стран наблюдателей и стран, подавших заявки на вступление в организацию.
В завершении конференции, председатель заседания ознакомил присутствующих с совместным Заявлением. Участники и организаторы были награждены сертификатами!