“Xalqaro huquq” fakulteti 3-kurs talabalarining O’zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo’mitasiga tashrifi to’g’risida
27.05.2017 28621
2017 yil 19 may kuni “Xalqaro huquq” fakulteti 3-kurs talabalari bilan Bojxona huquqi kursi bo’yicha O’zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo’mitasiga tanishtiruv tashrifi uyushtirildi.
Tashrif mobaynida talabalar Qo’mita tarkibiy bo’linmalari, Markaziy bojxona laboratoriyasi faoliyati bilan, shu bilan birga, Qo’mita muzeyi bilan yaqindan tanishdilar. Tashrif mobaynida Qo’mita xodimlari zaruriy axborotlarni berib bordilar.
Talabalar Bojxona Qo’mitasi faoliyati va huquqiy asoslariga doir o’zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javoblar oldilar. O’tkazilgan tashrif talabalarda katta qiziqish va taassurot qoldirdi.

19 мая 2017 года студенты 3 курса факультета «Международное право» в рамках курса «Таможенное право» посетили Государственный таможенный комитет Республики Узбекистан.
В ходе данного визита студенты были ознакомлены с составными подразделениями Комитета, с деятельностью таможенной лаборатории, а также с его музеем. В рамках визита сотрудниками Комитета была предоставлена вся интересующая информация.
Студенты получили подробные ответы на вопросы, касающиеся правовых основ деятельности Таможенного комитета. Визит оставил у студентов хорошие впечатления и вызвал большой интерес к дальнейшему изучению курса.