“Xalqaro huquq” fakulteti 3-kurs talabalarining O’zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo’mitasiga tashrifi to’g’risida
27.05.2017 28621
2017 yil 19 may kuni “Xalqaro huquq” fakulteti 3-kurs talabalari bilan Bojxona huquqi kursi bo’yicha O’zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo’mitasiga tanishtiruv tashrifi uyushtirildi.
Tashrif mobaynida talabalar Qo’mita tarkibiy bo’linmalari, Markaziy bojxona laboratoriyasi faoliyati bilan, shu bilan birga, Qo’mita muzeyi bilan yaqindan tanishdilar. Tashrif mobaynida Qo’mita xodimlari zaruriy axborotlarni berib bordilar.
Talabalar Bojxona Qo’mitasi faoliyati va huquqiy asoslariga doir o’zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javoblar oldilar. O’tkazilgan tashrif talabalarda katta qiziqish va taassurot qoldirdi.

On May 19, 2017 third-year students of the faculty of International Law within the class of “Custom Law” made a visit to the State Customs Committee of the Republic of Uzbekistan.
During the visit, students were acquainted with composite units of the Committee, the activities of the customs laboratory, as well as its museum. As a part of the visit, staff of the Committee provided the students with relevant information.
The students received detailed answers to their questions regarding legal framework of the Committee. The visit left the students with good impressions and caused great willingness and interest in further study of this field.