2017 yil 18 may kuni universitet Yuridik klinikasida “Xalqaro huquq” fakultetining 2-5-kurs talabalari ishtirokida “Merosga bo‘lgan huquqni rasmiylashtirish, ko‘chmas mulk bilan bog‘liq bitimlar va boshqa notarial harakatlar” mavzusida Mirzo Ulug‘bek tumani 4-davlat notarial idorasining notariusi Azizova Nigina Muratovna bilan Davra suhbati o‘tkazildi. Ushbu tadbirda “Xalqaro xususiy huquq va fuqarolik huquqi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari, Yuridik klinika murabbiylari ishtirok etishdi.
Tadbir mobaynida talabalar tomonidan yuridik klinikaga murojaat qilgan shaxslarga huquqiy yordam ko‘rsatish jarayonida ko‘rilgan dolzarb masalalar va Azizova Nigina tomonidan esa amaliyotda notariuslar uchun qaror qabul qilishda qiyinchilik tug‘diradigan masalalar ko‘tarildi. Shuningdek, qanday asoslarga ko‘ra notariuslarning javobgarligi yuzaga kelishi masalasi ilgari surildi.
Shuningdek, talabalarda chet el fuqarolari va fuqaroligi bo‘lmagan shaxslar uchun notarial harakatlarni amalga oshirishning o‘ziga xos xususiyatlari bo‘yicha savollar qo‘yildi. Berilgan barcha savollarga batafsil javoblar berildi. Uchrashuv samarali o‘tdi va kelajakdagi hamkorlik yuzasidan kelishuvga erishildi.

Круглый стол в Юридической клинике с участием студентов факультета «Международное право»
18 мая 2017 г. в Юридической клинике университета был проведен Круглый стол с участием нотариуса Государственной нотариальной конторы № 4 Мирзо-Улугбекского района г.Ташкента Азизовой Нигины Муратовны на тему: «Нотариальное оформление прав на наследование, сделок с недвижимостью и иные нотариальные действия». Круглый стол проводился для всех заинтересованных студентов 2-5 курсов факультета «Международное право». В данном мероприятии приняли участие преподаватели кафедры «Международное частное и гражданское право» - кураторы Юридической клиники.
В ходе встречи поднимались вопросы, с которыми сталкивались при оказании правовой помощи доверителям наши студенты, и те, которые, с точки зрения Нигины Азизовой, являются наиболее сложными для решения нотариусами. Ставился также вопрос об ответственности нотариусов: по каким основаниям, и при каких условиях она возникает.
Также многих студентов интересовал вопрос о совершении нотариальных действий для граждан иностранных государств и лиц без гражданства. На все заданные вопросы были даны исчерпывающие ответы. Встреча прошла очень плодотворно. Была достигнута договоренность о сотрудничестве и в дальнейшем.