Joriy yilning 12 may kuni Buxoro Davlat universitetida umumkasbiy fanlar talabalari o’rtasida fransuz tilidan, 15-16 may kunlari Samarqand Davlat chet tillar institutida nemis tili bo’yicha Respublika fan olimpiadasining II bosqichi bo’lib o’tdi. Unda Respublikamizning turli o’quv dargohlaridan tashrif buyurgan yoshlar o’z bilimlarini sinab ko’rish imkoniyatiga ega bo’ldilar.
Tanlov 4 bosqichda bo’lib o’tdi. JIDU talabalari orasidan fransuz tilidan Xalqaro Munosabatlar fakultetining 3 bosqich talabasi S.Annaev, nemis tilidan 2 bosqich talabasi Z.Alieva ushbu tanlovlarda qatnashib sovrinli birinchi o’rinni egalladilar. G’oliblarga Faxriy yorliqlar va esdalik sovg’alari taqdim etildi.

Результаты второго этапа республиканской олимпиады по французскому и немецкому языкам
12 мая 2017 года в Бухарском Государственном университете был проведен второй тур Республиканской олимпиады по французскому языку, а 15-16 мая в Самаркандском Государственном институте иностранных языков был проведен второй тур по немецкому языку.
Олимпиада состояла из четырех видов работ. Честь нашего университета защищали студент 3-го курса Аннаев Самад (французский язык) и студентка 2-го курса Алиева Зулфизар (немецкий язык) факультета «Международные отношения».
По итоговым результатам студенты УМЭД заняли достойное первое место и были награждены Дипломом I степени, а также ценными призами.