Joriy yilning 12 may kuni Buxoro Davlat universitetida umumkasbiy fanlar talabalari o’rtasida fransuz tilidan, 15-16 may kunlari Samarqand Davlat chet tillar institutida nemis tili bo’yicha Respublika fan olimpiadasining II bosqichi bo’lib o’tdi. Unda Respublikamizning turli o’quv dargohlaridan tashrif buyurgan yoshlar o’z bilimlarini sinab ko’rish imkoniyatiga ega bo’ldilar.
Tanlov 4 bosqichda bo’lib o’tdi. JIDU talabalari orasidan fransuz tilidan Xalqaro Munosabatlar fakultetining 3 bosqich talabasi S.Annaev, nemis tilidan 2 bosqich talabasi Z.Alieva ushbu tanlovlarda qatnashib sovrinli birinchi o’rinni egalladilar. G’oliblarga Faxriy yorliqlar va esdalik sovg’alari taqdim etildi.

On May 12, 2017 the second stage of the Republican Olympiad on French language was conducted at the Bukhara State University, whereas the second stage of German language Olympiad was held on May 15-16 at the Samarkand State Institute of Foreign Languages.
The Olympiad consisted of four sections. Honor of our university was defended by a third-year student Annaev Samad (French) and a second-year student Alieva Zulfizar (German) from the Faculty of International Relations.
According to the final results, UWED students took the first place and were awarded with prizes and a diploma of first degree.