2017 yil 17 may kuni talabalar orasida kitobxonlikni oshirishga qaratilgan tadbirlar doirasida universitetning Axborot-resurs markazida Fuzuli nomidagi xalqaro mukofot sohibi, shoir, dramaturg To‘ra Mirzo bilan ijodiy uchrashuv o‘tkazildi. Professor Fotima Muminova shoir bilan tanishtirira turib, uning ijodiy hayoti to‘g‘risida so‘zlab berdi. To‘ra Mirzo o‘zbek va rus tillarida Alisher Navoiyning, o‘zining va boshqa mualliflarning asarlaridan namunalar keltirdi. Universitet o‘qituvchilari va xodimlari shoir hamda yozuvchilarning asarlaridan parchalar o‘qishdi.
Talabalar o‘rtasida “Eng faol kitobxon guruhi” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi. Ular she’rxonlikda, yozuvchilarning badiiy asarlaridan namunalar o‘qishda bellashdi. Sovrindorlarga faxriy yorliqlar topshirildi. Uchrashuv iliq va ijodiy muhitda o‘tdi. Uchrashuv so‘ngida To‘ra Mirzo tanlov ishtirokchilariga kitoblar sovg‘a qildi.

Meeting with poet Tura Mirzo
On May 17, 2017 within the framework of the planned activities which are aimed at enhancing the culture of reading among students, a poetry reading meeting with a poet, playwright and laureate of the International Prize Fusuli – Tura Mirzo was held at the Information and Resource Center of UWED. Professor Fatima Muminova introduced the poet, telling about his creative biography. Tura Mirzo cited a number of fragments of works by Alisher Navoi, his own compositions and works of other authors in Uzbek and Russian languages. The teachers and university staff recited extracts from works of poets and writers.
Furthermore, the third stage of the contest "The Most Active Academic Group in Reading" was conducted among the students. The students competed to read poetry, passages from works of authors of fiction. The winners were awarded with diplomas. The meeting was passed in a warm and creative atmosphere. At the end of the meeting Tura Mirzo presented books to the participants of the competition.