Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti axborot-resurs markazida 9 May - Xotira va qadrlash kuniga bag‘ishlangan kitob ko‘rgazmasi o‘tkazildi.
Ajdodlarga izzat, yurtimizning tinchligini saqlash va taraqqiyotiga salmoqli hissa qo‘shgan keksa avlod vakillariga alohida hurmat va e’tibor qaratish muhim milliy qadriyatlar hisoblanadi.
Ushbu tantanali kunda, biz qanchalik og‘ir kulfatlar va qiyinchiliklar evaziga bugungi tinch va xavfsiz hayot, rivojlanish va to‘kin-sochinlikga erishilganini yana bir bor eslaymiz va tinchlik va xotirjamlik hukm surayotgan yurtimizning mustaqilligi ahamiyatini yanada chuqurroq his qilamiz.

В информационно-ресурсном центре Университета мировой экономики и дипломатии организована книжная выставка, посвященная Дню памяти и почестей – 9 мая.
Почитание памяти предков, проявление особого уважения и внимания к представителям старшего поколения, внесшим достойный вклад в обеспечении мира и развития страны, являются важнейшими национальными ценностями.
В этот праздничный день мы еще раз вспоминаем, за счет каких тяжелых испытаний и трудностей были достигнуты нынешняя мирная и спокойная жизнь, благополучие и достаток, еще глубже осознаем значимость независимости, царящих в нашей стране мира и спокойствия.