6-7 aprel kunlari JIDU sport maydonlarida Umumjahon sog‘lik kuniga bag‘ishlangan “Kamolot” YOIH BT qoshidagi “Vatanparvar” klubi faollari ishtirokida sport turlari bo‘yicha hamda universitet talaba qizlari orasida voleybol bo‘yicha musobaqalar bo‘lib o‘tdi.
Barcha fakultetlarning harbiy hizmatni o‘tagan talabalari ishtirok etdi (jami 23 nafar talaba). Ishtirokchilar krossfit, turnik, arqon tortish, tosh ko‘tarish sport turlari bo‘yicha kurashdilar.
Musobaqa natijalariga ko‘ra:
1 o‘rinni – XIM fakulteti;
2 o‘rinni – XM fakulteti;
3 o‘rinni – XH fakulteti talabalari egalladi.
Musobaqalar “IGF va jismoniy tarbiya” kafedrasi, “Ma’naviyat va ma’rifat” bo‘limi va “Kamolot” YOIH BT faollari ishtirokida ko‘tarinki ruhda bo‘lib o‘tdi.
Voleybolda XIM fakulteti hamda XM va XH fakultetlari talaba qizlarining terma jamoalari ishtirok etdi. 2:1 hisobda XIM fakulteti qizlari g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.

6-7 апреля на спортивных площадках УМЭД прошли спортивные соревнования клуба «Ватанпарвар» ПО ОДМ «Камолот», а также Товарищеская встреча по волейболу среди девушек, посвященные Всемирному дню здоровья.
В соревнованиях между «армейцами» принимали участие студенты 1-5 курсов факультетов МЭО, МО, МП (23 участника). В программе соревнований: эстафета кроссфит, подтягивания на перекладине, перетягивание каната, подъем гири 16 кг.
По результатам проведенных спортивных конкурсов места распределились:
1 место – факультет МЭО, 18 очков;
2 место – факультет МО, 14 очков;
3 место – факультет МП, 4 очка.
Соревнования прошли на высоком эмоциональном уровне при активном участии  коллектива кафедры «СГД и физическое воспитание», Отдела Духовности и просветительства, ПО ОДМ  «Камолот» и поддержке болельщиков.
В волейболе участвовали девушки факультета МЭО и сборная команда факультетов МО и МП. В ходе упорной борьбы, со счетом 2:1, победу одержала сборная команда факультета МЭО.