“Temur tuzuklari”ning yoshlar tarbiyasidagi o‘rni” mavzusida suhbat
2017 yil 5 aprel kuni murabbiylik soatida barcha akademik guruhlarda “Temur tuzuklari”ning yoshlar tarbiyasidagi o‘rni” to‘g‘risida suhbat o‘tkazildi. Suhbatda mustaqillik yillarida milliy qadriyatlarimiz, go‘zal urf-odatlarimiz va an’analarimiz, o‘z ma’naviy ildizlarimiz qayta tiklangani, ajdodlarimiz qoldirgan boy ma’naviy-ma’rifiy merosimizga to‘xtalib o‘tildi. Shu bilan birga, xalqimizning ma’naviy ildizini tashkil etgan buyuk sarkarda, yirik davlat arbobi, qonunshunos, talantli me’mor, notiq, bobokalonimiz Amir Temur ma’naviyatiga e’tibor qaratildi.
Amir Temur davrida ilm-fan, madaniyat va ijtimoiy hayotga ta’sir ko‘rsatgan turli omillar to‘g‘risida so‘z yuritildi. Bu haqida “Temur tuzuklari”da batafsil ma’lumotlar berilganligi esga olindi. Ushbu qo‘lyozmada sarkarda tomonidan davlatchilikka asos solinishida xalq va davlat manfaati, inson omili, yoshlarning ta’lim-tarbiyasi yetakchi o‘rinni egallaydi deb ta’kidlab o‘tilgan fikrlari ibratlidir. “Temur tuzuklari” merosi yoshlarning dunyoqarashini shakllanishiga, o‘zining davlati va xalqi uchun xizmat qilishida iymon, vijdon va adolat tamoyillariga bo‘ysunishiga, Vatanga bo‘lgan sadoqati, yurtning milliy g‘oyasiga sodiq qolishga da’vat etadi. Mavzu doirasida qizg‘in fikr-mulohazalar olib borildi. Amir Temur hayoti va faoliyatiga bag‘ishlangan videofilm namoyish etildi.

On April 5, 2017 during a curatorial hour, a discussion dedicated to the role of the Code of Temur in education of young people was held in all academic groups of UWED. In the talk the central attention was paid to the national values ​​which were restored in the period of independence as well as beautiful customs, rituals, spiritual roots and rich legacy of our ancestors. It was noted that Amir Temur was a great commander, statesman, jurist, talented builder, spokesman, who was recognized as the basis of spirituality of our people left great spiritual heritage for our people.
It was underscored that during the ruling of Amir Temur, various factors influenced scientific, cultural and social life. This manuscript  “the Code of Tumur” narrates about the interests of the people and the state,the issues of education and nurturing  of young people.
The legacy of the "The Codes of Timur" helps to form  of the world outlook of the young people, follow the principles of loyalty, conscience and justice, love the Motherland, as well as to be adherent to the ideas  of the country. The theme  sparked hot discussion. A video about was the life and work of Amir Temur was demonstrated  to students.