2017 yil 5 aprel kuni murabbiylik soatida universitetning Axborot-resurs markazida o‘qituvchilar va talabalar o‘rtasida “Saodat” ijtimoiy-siyosiy jurnalining bosh muharriri Feruza Abdusamatovna Jalilova bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda bosh muharrir bugungi kunda muhim ahamiyatga ega bo‘lgan ma’naviy-ma’rifiy masalalarga to‘xtalib o‘tdi. Shu bilan birga, “Saodat” jurnali tarixi, unga yetakchilik qilgan muharrirlar haqida gapirib o‘tdi. Xususan, Zulfiya Isroilova tomonidan ushbu jurnalga rahbarlik qilingan davriylik esga olindi. Bunda ularning ma’naviy barkamollikka erishish, insonning yuksalishi, undagi kamtarlik, ayoldagi, ayniqsa qizlarning ibo-hayosi bilan bog‘liq bo‘lgan tavsiyalari tilga olindi.
Bundan tashqari ayolning bugungi kundagi vazifalari – uning oilada, yurt ravnaqida qo‘shayotgan hissasi haqida to‘xtalib o‘tdi. Bu borada yoshlarda kitobxonlik madaniyatini shakllantirishga urg‘u berdi. Uchrashuvda talabalar tomonidan mavzuga doir savollar berildi. Uchrashuvda Murabbiylar kengashi vakillari, “O‘zbek va rus tillari” kafedrasi yetakchi o‘qituvchilari, Axborot-resurs xodimlari ishtirok etdi. Uchrashuvni universitet Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi E.Sultanova olib bordi.

5 апреля 2017 года на кураторском часе в здании Информационно-ресурсного центра университета состоялась творческая встреча преподавателей и студентов с главным редактором общественно-политического журнала “Саодат” Ферузой Абдусаматовной Жалиловой. На встрече главный редактор остановилась на духовно-просветительских вопросах, имеющих важное значение на сегодняшний день. Вместе с тем, расказала об истории зарождения “Саодат”, ее ведущих редакторах. В частности, вспомнили о редакторской деятельности Зульфии Исроиловой. Были упомянуты ее размышления, касающиеся достижений духовного совершенства, развития человека, его скромных чертах, целомудрия женщины, особенно девочек.
Кроме того, говорилось о сегодняшних задачах женщины – ее лепты в процветании семьи. В этой связи акцентировались вопросы формирования  в молодежной среде “культуры чтения”. Во время встречи студенты задали свои вопросы. На встрече приняли участие члены Кураторского совета, преподаватели кафедры “Узбекского и русского языков”, сотрудники Информационно-ресурсного центра. Встречу вела председатель Женского совета  университета Э.Султанова.