ERASMUS+ IMEP loyihaningyevropalik koordinatorlari bilanuchrashuv
15 mart kuni IMEP (“O‘zbekistonda oliy ta’lim jarayonining modernizatsiyasi va xalqarolashuvi”) loyiha guruhi bilan yevropalik koordinator va milliy hamkor universitet vakillari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda loyihaning yevropalik koordinatori VeltaLyubkina, moliya boshqaruvchisi Irena Benaroviche-Litvinova, prorektor V.Xoshimov, G.N.Irmuxamedova, Z.Ubaydullayev, M.Abdullayeva, talabalar va boshqalar ishtirok ettilar. V.Hoshimov universitet hakida hamda loyiha faoliyati tug‘risida qisqacha so‘z yuritdi.
G.N.Irmuhamedova loyihaning JIDU dagi faoliyati haqida ma’lumot, shuningdek 2016 yil mart oyidan 2017 mart oyigacha bo‘lgan har bir ish to‘plamining muvaffaqiyatli natijalari xaqida ma’lumot berdi. Koordinatorlar loyiha hujjatlarini o‘rganib chiqdilar.
Uchrashuv yuridik klinikada bo‘lib o‘tdi. Klinika rahbari Z.Ubaydullayev klinika faoliyati va unda talabalarning o‘rni, klinika ishlarida ish beruvchilar, o‘qituvchilar va talabalar o‘rtasidagi hamkorlik ishlari hakida ham suz yuritdi. Shuningdek, mehmonlar bir guruh talabalar, ya’ni yuridik klinikaning faol ishtirokchilari bilan suhbatlar o‘tkazishdi.

15 марта состоялась встреча проектной группы IMEP («Интернационализация и модернизация образования и процессов в сфере высшего образования Узбекистана») с европейскими координаторами и представителями национальных  партнерских университетов. На встрече  участвовали  европейский координатор проекта Велта Любкина, финансовый менеджер Ирена Бенаровиче-Литвинова, проректор В.Хошимов, Г.Н. Ирмухамедова, З.Убайдуллаев, М.Абдуллаева, струденты и другие. В. Хошимов вкратце рассказал об университете, о деятельности проекта. Г.Н Ирмухамедова представила информацию о работе  проекта в УМЭД, рассказала о достигнутых результатах  по каждому рабочему пакету  за период с марта 2016 года  по март 2017 год. Координаторы  изучили документы проекта.
Встреча состоялась в помещении юридической клиники УМЭД, где руководитель клиники З.Убайдуллаев рассказал от деятельности клиники, о б участии студентов в клинике, о совместной работе работодателей, преподавателей  и студентов в работе клиники. Гости встретились со студентами, с активными участниками юридической клиники.