22 fevral kuni universitetning faollar zalida kurator soatida talabalarning 2014 yilda og‘ir atletika bo‘yicha jahon chempioni, 2016 yilda Olimpiya chempioni, “O‘zbekiston iftihori” belgisi, “El-yurt hurmati” ordeni sovrindori Ruslan Nuriddinov bilan uchrashuvi tashkil etildi.
Tashrif buyurgan mehmon sport sohasida qo‘lga kiritgan yutuqlari, Olimpiya cho‘qqisiga chiqishda bosib o‘tgan yo‘llari haqida gapirib o‘tdi. Talabalar chempionning chiqishidan hayratlanib o‘zlarining savollari bilan murojaat qildi.
Mazkur tadbir universitetning Xotin-qizlar qo‘mitasi tomonidan “2017 yilning fevral oyida o‘tkazilib kelinayotgan ma’naviy-ma’rifiy haftaligi” doirasida hamda talaba-yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzi va sportni targ‘ibot qilish maqsadida tashkil etildi.

22 февраля в актовом зале Университета на кураторском часе  прошла встреча студенческой молодежи с Чемпионом мира 2014 года по тяжелой атлетике, Олимпийским чемпионом 2016 года, обладателем звания «Ўзбекистон ифтихори», ордена “Эл-юрт ҳурмати” Русланом Нуриддиновым.
Гость встречи рассказал о своих достижениях в спорте, о пути, пройденном к Олимпийской славе. Студенты с воодушевлением слушали гостя и задавали свои вопросы.
Мероприятие было организовано при участии Женского комитета Университета в рамках реализации «Программы проведения в Высших учебных заведениях духовно-просветительских недель в феврале-месяце 2017 года», а также в целях пропаганды здорового образа жизни и спорта среди молодежи.