Yaqin kunlarda har bir oliy ta’lim muassasasi uchun qabul jarayoni boshlanadi. Boʻlajak talabalar oldida katta tanlov turibdi. Shu sabab joriy yilning 15-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Ochiq eshiklar kuni” boʻlib oʻtdi. Tadbirga maktablar va akademik litsey oʻquvchilari bilan birgalikda farzandi kelajagiga befarq boʻlmagan ota-onalar ham tashrif buyurishdi.
Tadbir davomida ularga universitet faoliyati, tuzilmasi, shart-sharoitlar, oʻquv rejasi, erishilgan  yutuqlar va kelgusidagi aniq maqsadlar haqida ma’lumot berildi. Boʻlajak talabalar universitet haqida aniq tasavvur va tushunchaga ega boʻldilar.
Tadbirni JIDU Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori O.Yusufjonov ochib berdi. U o‘z nutqi davomida: “Universitetimiz mamlakatimizning yetakchi oʻrinlarini egallab keladi. JIDU mamlakatimizda xalqaro munosabatlar, xalqaro huquq, xalqaro iqtisodiyot va menejment boʻyicha milliy kadrlar hamda boʻlajak diplomatlarni yagona va tayyorlaydigan eng yirik oliy muassasi hisoblanadi”, - deya ta’kidladi.
“Ochiq eshiklar kuni”ga tashrif buyurgan mehmonlar tadbir soʻnggida har bir fakultet dekanlari va ishchi guruh bilan tanishtirildi. Ular yordamida oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Tadbir koʻtarinki ruhda yakunlandi.

The University of World Economy and Diplomacy hosted an “Open Doors Day”
In the coming days, the process of admission to each higher education institution will begin. Future students have a huge choice. For this reason, the “Doors Open Day” was held at the University of World Economy and Diplomacy. Parents, who are not indifferent to the future of their child, visited it together with schoolchildren and lyceum students.
During the event, they were provided with information about the activities of the university, structure, conditions, curriculum, progress achieved and specific goals for the future. Future students got a clear idea and understanding of the university.
The event was opened by the First vice-rector for work with youth and spiritual and educational work of UWED O. Yusupdjanov. In his speech, he said: “Our university occupies a leading position in our country. UWED is the largest institution of higher education in our country, which trains national personnel and future diplomats in the field of international relations, international law, international economics and management.”
At the end of the event, the guests who visited the “Open Doors Day” were introduced to the deans of each faculty and the working group. With their help, they received answers to their questions.