Universitetda profilaktik tadbir
2017 yil 17 fevral kuni Universitetda O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi hamda Toshkent shahar IIBB tomonidan tasdiqlangan chora-tadbirlar rejasiga muvofiq, “Voyaga yetmaganlar o‘rtasida nazoratsizlik va huquqbuzarliklarning profilaktikasi to‘g‘risida”gi qonunni hayotga tadbiq qilish, diniy ekstremizm va uning zararli oqibatlarining oldini olish, narkomaniya va odam savdosiga qarshi kurashish samaradorligini oshirish maqsadida, talaba-yoshlarining huquqiy bilimlarini oshirish, ular tomonidan huquqbuzarliklar va jinoyatlarning sodir etilishi, giyohvand moddalar iste’mol qilinishining oldini olish maqsadida profilaktik tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Narkotik moddalarni nazorat qilish milliy markazi xodimlari A.Erkabayev, J.Ubaydullayev, Toshkent shahar IIBB JQ va TQKB bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari M.Yakubov, Toshkent shahar IIBB YHXB SB boshlig‘i o‘rinbosari E.Mirboboyev, Toshkent sh. Narkologiya dispanseri shifokori F.Iskandarova va Universitet professor-o‘qituvchilari hamda barcha fakultet talaba-yoshlari ishtirok etdi.

Профилактическое мероприятие в университете
17 февраля 2017 года в Университете прошло профилактическое мероприятие согласно графику мероприятий, утвержденному МВССО РУз и ГУВД г.Ташкента, а также в целях реализации Закона «О профилактике правонарушений среди несовершеннолетних», предотвращения религиозного экстремизма и защиты от его последствий, повышения эффективности борьбы с наркоманией и торговлей людьми, повышения правовой культуры студенческой молодежи.
На встречу со студентами были приглашены сотрудники Национального центра по контролю наркотиков при Кабинете Министров РУз А.Эркабаев и Ж.Убайдуллаев, Заместитель начальника Отдела Управления по борьбе с терроризмом и преступностью ГУВД г.Ташкента М.Якубов, Заместитель начальника Следственного отдела УБДД ГУВД г.Ташкента Э.Мирбобоев, врач наркологического диспансера г.Ташкента Ф.Искандарова.