Universitetda profilaktik tadbir
2017 yil 17 fevral kuni Universitetda O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi hamda Toshkent shahar IIBB tomonidan tasdiqlangan chora-tadbirlar rejasiga muvofiq, “Voyaga yetmaganlar o‘rtasida nazoratsizlik va huquqbuzarliklarning profilaktikasi to‘g‘risida”gi qonunni hayotga tadbiq qilish, diniy ekstremizm va uning zararli oqibatlarining oldini olish, narkomaniya va odam savdosiga qarshi kurashish samaradorligini oshirish maqsadida, talaba-yoshlarining huquqiy bilimlarini oshirish, ular tomonidan huquqbuzarliklar va jinoyatlarning sodir etilishi, giyohvand moddalar iste’mol qilinishining oldini olish maqsadida profilaktik tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Narkotik moddalarni nazorat qilish milliy markazi xodimlari A.Erkabayev, J.Ubaydullayev, Toshkent shahar IIBB JQ va TQKB bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari M.Yakubov, Toshkent shahar IIBB YHXB SB boshlig‘i o‘rinbosari E.Mirboboyev, Toshkent sh. Narkologiya dispanseri shifokori F.Iskandarova va Universitet professor-o‘qituvchilari hamda barcha fakultet talaba-yoshlari ishtirok etdi.

On February 17th 2017, a prophylaxis event according to the timetable of Ministry of higher and secondary specialized education of the Republic of Uzbekistan and Main Department of Internal Affairs of Tashkent city, as well as with the purpose of applying the law "On prevention of breaking the law among teenagers", preventing religious extremism and protection from its consequences, increasing effectiveness of combat against drug addiction and human trafficking, increasing egao culture of students took place at the university.
Staff of the Centre against drug addiction A. Erkabayev and I.Ubaydullayev, deputy director of the department of tight against terrorism and crime Main Department of Internal Affairs of Tashkent city M. Yakubov, deputy director of Road Safety Management of Main Department of Internal Affairs of Tashkent city E. Mirboboyev, doctor at the drug-abuse clinic of Tashkent city F. Iskandarova took part in this event.