Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida MDXMI bir guruh o‘qituvchilari va magistrantlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
19.05.2023 2491
Joriy yilning 19-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Rossiya Federatsiyasi Tashqi ishlar vazirligining Moskva davlat xalqaro munosabatlar instituti bir guruh o‘qituvchilari va magistrantlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Oliy Majlis Senati Raisining birinchi o‘rinbosari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori Sodiq Safoyev rossiyalik yosh tadqiqotchilarga Yangi O‘zbekistonning siyosiy va iqtisodiy modernizatsiyasi, yangilanayotgan mamlakatning buguni va kelajagi uchun muhim tarixiy ahamiyati haqida so‘zlab berdi.
MDXMI vakillari O‘zbekistonning ichki va tashqi siyosati, mintaqaviy va xalqaro miqyosdagi jarayonlarga oid ko‘plab savollarga javob oldilar.
MDXMI delegatsiyasi, shuningdek, tahlil markazi – Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti faoliyati bilan tanishish, joriy tadqiqotlar ko‘lami va hamkorlikning salohiyatli yo‘nalishlari bilan tanishish imkoniga ega bo‘ldi.
JIDU va MDXMI o‘rtasida ilmiy va akademik sohalardagi aloqalarni davom ettirishdan manfaatdorlik qayd etildi.

A meeting with a group of teachers and graduate students of MSIIR was held at the University of World Economy and Diplomacy
19.05.2023 2490
On May 19, this year, a meeting was held at the University of World Economy and Diplomacy with a group of teachers and undergraduates of the Moscow State Institute of International Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation.
First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis, Rector of the University of World Economy and Diplomacy Sodyq Safoev told young Russian researchers about the political and economic modernization of New Uzbekistan, the important historical significance for the present and future of the country of updating the Constitution.
Representatives of MSIIR received answers to numerous questions regarding the domestic and foreign policy of Uzbekistan, as well as processes at the regional and international level.
The MSIIR delegation also had the opportunity to get acquainted with the activities of the think tank - the Institute for Advanced International Studies, learn about the range of current research and potential areas for cooperation.
An interest in maintaining relations between the UWED and MSIIR in the scientific and academic fields was noted.