Joriy yilning 11-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida koreys tilida notiqlik bellashuvi bo‘lib o‘tdi. Tadbir Sharq tillari kafedrasi tomonidan tashkil etildi.
Tanlovda universitetning koreys tilini o‘rganayotgan 2-3-bosqich talabalari ishtirok etishdi. Hakamlar hay’ati tarkibi quyidagicha: KOICAning O‘zbekiston Respublikasidagi vakolatxonasi direktori o‘rinbosari janob SO WANSU, Koreyaning O‘zbekiston Respublikasidagi Elchixonasi qoshidagi Ta’lim markazi direktori janob PANG CHU MAN, JUNG JAEWONG Ta’lim markazi direktori o‘rinbosari va KOICA ko‘ngillilari.
Tanlovdan ko‘zlangan maqsad koreys tilida notiqlik mahoratini oshirishdan iborat.
Tanlovning barcha ishtirokchilari Koreyaning O‘zbekiston Respublikasidagi Elchixonasi qoshidagi Ta’lim markazi tomonidan taqdim etilgan qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandilar.

Объявлены победители конкурса корейского искусства речи
11 мая текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялся конкурс ораторского искусства на корейском языке. Организаторами мероприятия выступила кафедра восточных языков.
В конкурсе приняли участие студенты 2 и 3 курсов университета, изучающих корейский язык. В состав жюри вошли: заместитель директора офиса KOICA в Республике Узбекистан г-н SO WANSU, директор Центра образования при Посольстве Кореи в Республике Узбекистан г-н PANG CHU MAN, JUNG JAEWONG заместитель директора Центра образования и волонтеры KOICA.
Целью конкурса было совершенствование навыков публичного выступления на корейском языке.
Все участники конкурса были награждены ценными подарками, предоставленными Центром образования при Посольстве Кореи в Республике Узбекистан.