Joriy yilning 6-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Xalqaro munosabatlar fakulteti talabalari hamda Ingliz tili kafedrasi professor-oʻqituvchilari tomonidan madaniyatlararo muloqot festivali o‘tkazildi.
Xalqaro munosabatlar fakulteti 1-bosqich talabalari o‘zlari tanlagan mamlakat madaniyatini kuyda, qo‘shiqlarda, milliy-urf odatlarda ko‘rsatib berishdi.
Shu ma’noda, madaniyat – bu xalqimiz, jamiyatimiz qiyofasidir. Biz O‘zbekistonning yangi qiyofasini yaratishga kirishgan ekanmiz, buni avvalo milliy madaniyatimizni rivojlantirishimizdan boshlashimiz lozim.

Intercultural communication festival was held at the University of World Economy and Diplomacy
On May 6 of this year, students of the Faculty of International Relations and professor-teachers of the English Department held a festival of intercultural communication at the University of World Economy and Diplomacy.
1st-year students of the Faculty of International Relations showed the culture of their chosen country in tunes, songs, and national traditions.
In this sense, culture is the image of our people and society. As we are starting to create a new image of Uzbekistan, we should start with the development of our national culture.