Joriy yilning 6-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Xalqaro munosabatlar fakulteti talabalari hamda Ingliz tili kafedrasi professor-oʻqituvchilari tomonidan madaniyatlararo muloqot festivali o‘tkazildi.
Xalqaro munosabatlar fakulteti 1-bosqich talabalari o‘zlari tanlagan mamlakat madaniyatini kuyda, qo‘shiqlarda, milliy-urf odatlarda ko‘rsatib berishdi.
Shu ma’noda, madaniyat – bu xalqimiz, jamiyatimiz qiyofasidir. Biz O‘zbekistonning yangi qiyofasini yaratishga kirishgan ekanmiz, buni avvalo milliy madaniyatimizni rivojlantirishimizdan boshlashimiz lozim.

6 мая текущего года студенты факультета международных отношений и профессорско-преподавательский состав кафедры английского языка провели фестиваль межкультурной коммуникации в Университете мировой экономики и дипломатии.
Студенты 1 курса факультета международных отношений показали культуру выбранной страны в мелодиях, песнях, национальных традициях.
В этом смысле культура есть образ нашего народа и общества. Поскольку мы приступаем к созданию нового образа Узбекистана, мы должны начать с развития нашей национальной культуры.