Joriy yilning 3-may kuni Germaniyaning O‘zbekistondagi ELchixonasi tomonidan 16-notiqlik tanlovi o‘tkazildi. Unda Navro‘z bayrami, nemis tili kasbiy malaka omili sifatida hamda fuqarolik jasorati kabi mavzularda ko‘plab nutqlar tinglandi va baholandi. Respublikamizning barcha hududlaridan kelgan yosh talabalar o‘zaro bellashdilar. G‘oliblar nemis tili asosiy mutaxassislik sifatida va asosiy fan bo‘lmagan sohalar bo‘yicha aniqlandi.
Xususan, mazkur tanlovda Xalqaro huquq fakulteti 1-bosqich talabasi Laziza Mamajonova 2-o‘rinni egallab, Elchixona tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati Lazizani ushbu yutug‘i bilan tabriklab, keyingi faoliyatiga muvaffaqiyat tilab qoladi.

On May 3 of this year, the 16th speech competition was held by the German Embassy in Uzbekistan. In it, many speeches were heard and evaluated on topics such as Nowruz holiday, German language as a factor of professional competence, and civic courage. Young students from all regions of our republic competed among themselves. Winners were selected for German as a major and non-major fields.
In particular, Laziza Mamajonova, a student of the 1st-year of the Faculty “International Law”, took the 2nd place in this competition and was awarded a diploma and souvenirs by the Embassy.
The leadership of the University of World Economy and Diplomacy congratulates Laziza on this achievement and wishes her success in her work.