Joriy yilning 3-may kuni Germaniyaning O‘zbekistondagi ELchixonasi tomonidan 16-notiqlik tanlovi o‘tkazildi. Unda Navro‘z bayrami, nemis tili kasbiy malaka omili sifatida hamda fuqarolik jasorati kabi mavzularda ko‘plab nutqlar tinglandi va baholandi. Respublikamizning barcha hududlaridan kelgan yosh talabalar o‘zaro bellashdilar. G‘oliblar nemis tili asosiy mutaxassislik sifatida va asosiy fan bo‘lmagan sohalar bo‘yicha aniqlandi.
Xususan, mazkur tanlovda Xalqaro huquq fakulteti 1-bosqich talabasi Laziza Mamajonova 2-o‘rinni egallab, Elchixona tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati Lazizani ushbu yutug‘i bilan tabriklab, keyingi faoliyatiga muvaffaqiyat tilab qoladi.

3 мая текущего года Посольством Германии в Узбекистане был проведен 16-й конкурс речей. В нем было прослушано и оценено множество выступлений на такие темы, как праздник Навруз, немецкий язык как фактор профессиональной компетентности, гражданское мужество. Между собой соревновались юные студенты из всех регионов нашей республики. Победители были выбраны по немецкому языку как по основным, так и по неосновным полям.
В частности, Лазиза Мамажонова, студентка 1 курса факультета «Международное право», заняла 2 место в данном конкурсе и была награждена Посольством дипломом и памятными подарками.
Руководство Университета мировой экономики и дипломатии поздравляет Лазизу с этим достижением и желает ей успехов в работе.