Joriy yilning 29-aprel kuni Xalqaro jalb qilish instituti faxriy prezidenti Kris Saypl Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida u Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi oʻrinbosari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori Sodiq Safoyev bilan muloqot oʻtkazdi.
Uchrashuv chogʻida mehmon Oʻzbekistonda inson huquqlarini, jumladan, inson huquqlarini taʼminlashdagi islohotlarni olqishlashini aytdi.
Kris Saypl oʻz nutqi davomida 65%ga yangilanayotgan Konstitutsiya Oʻzbekiston fuqarolarining qonuniy huquqlarini taʼminlashga asos boʻlishiga umid bildirdi.

29 апреля текущего года почетный президент Института глобального вовлечения Крис Сайпл посетил Сенат Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
В ходе визита состоялась беседа с первым заместителем председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, ректором Университета мировой экономики и дипломатии Содыком Сафоевым.
В ходе встречи гость отметил, что приветствует реформы, проводимые в Узбекистане, в том числе в области прав человека.
В ходе беседы Крис Сайпл выразил надежду, что обновляемая на 65% новая редакция Конституции, станет основой для обеспечения законных прав граждан Узбекистана.