Sharq tillari kafedrasi o‘qituvchilari xitoy tilini o‘rganayotgan talabalar bilan birgalikda joriy yilning 20-aprel kuni Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan “Xitoy tili O‘zbekiston va Xitoy yoshlari o‘rtasidagi do‘stlik ko‘prigi” deb nomlangan xitoy tili va madaniyati festivalida ishtirok etishdi.
YUNESKO tomonidan 2010-yilda tashkil etilgan ushbu yillik bayram ShHTning O‘zbekistondagi Xalq diplomatiyasi markazi tomonidan tashkil etilgan. Tadbirda vazirlik va idoralar vakillari, oliy o‘quv yurtlari talabalari ishtirok etdi.
Festival doirasida xitoy tilidagi eng yaxshi qo‘shiq tanlovi bo‘lib o‘tdi, unda Xalqaro munosabatlar fakulteti 3-kurs talaba Alimova Madina uchinchi o‘rinni egalladi.

Кафедра восточных языков приняла участие в ежегодном фестивале китайского языка и культуры
Преподаватели кафедры восточных языков вместе со студентами, изучающими китайский язык, приняли участие в фестивале китайского языка и культуры под названием «Китайский язык – мост дружбы между молодежью Узбекистана и Китая», который состоялся 20 апреля с.г. в Ташкенте.
Это ежегодный праздник, учрежденный ЮНЕСКО в 2010 году, был организован Центром народной дипломатии ШОС в Узбекистане. В мероприятии приняли участие представители министерств и ведомств, студенты вузов.
В рамках фестиваля состоялся конкурс на лучшую песню на китайском языке, на котором студентка 3 курса факультета Алимова Мадина, заняла третье место.