Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori koʻrsatmasiga asosan, talabalarning o‘z sohalari boʻyicha tegishli yetakchi respublika tashkilotlari vakillari bilan uchrashuvini tashkil etish vazifasi belgilangan.
Mazkur topshiriq ijrosini ta’minlash maqsadida joriy yilning 25-fevral kuni Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Pul-kredit siyosati boshqarmasi
“Pul-kredit siyosati vositalarini tahlil qilish” bo‘limi boshlig‘i Ruslan Yakovlev hamda Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti talabalari ishtirokida uchrashuv boʻlib o‘tdi.
Unda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bitiruvchisi, Markaziy bank vakili Ruslan Yakovlev talabalarga muvaffaqiyatli ta’lim olish sirlari, xalqaro tanlovlarda ishtirok etish va gʻolib boʻlish, amaliyot hamda kelgusidagi karyera rejalarini mukammal amalga oshirish borasida o‘z tajribasi bilan o‘rtoqlashdi.
Shuningdek, tadbir davomida talabalarga Markaziy bank faoliyati hamda mamlakatning hozirgi pul-kredit siyosati haqida batafsil ma’lumotlar berib oʻtildi.
Suhbat yakunida savol-javob asosida kelgusida Markaziy bank tizimida ishlamoqchi boʻlgan talabalar roʻyxati shakllantirildi hamda ushbu nomzodlarni Markaziy bankda amaliyot oʻtash masalalari kelishib olindi.

On behalf of the rector of the University of World Economy and Diplomacy, the task was set to organize a meeting of students with representatives of the relevant leading republican organizations in their areas.
In order to ensure the fulfillment of this task, on February 25 this year, a meeting was held with the participation of Ruslan Yakovlev, Head of the “Analysis of Monetary Policy Instruments” Department of the Central Bank’s Monetary Policy Department, and students of the Faculty of International Economics and Management.
Ruslan Yakovlev, a graduate of the University of World Economy and Diplomacy, a representative of the Central Bank, shared with students his experience on the secrets of successful education, participation and victories in international competitions, practice and the ideal implementation of future career plans.
Also, during the event, students were given detailed information about the activities of the Central Bank and the current monetary policy of the country.
At the end of the meeting, on the basis of questions and answers, a list of students wishing to continue working in the Central Bank system was formed, and issues of internships for these candidates in the Central Bank were agreed.