Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori koʻrsatmasiga asosan, talabalarning o‘z sohalari boʻyicha tegishli yetakchi respublika tashkilotlari vakillari bilan uchrashuvini tashkil etish vazifasi belgilangan.
Mazkur topshiriq ijrosini ta’minlash maqsadida joriy yilning 25-fevral kuni Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki Pul-kredit siyosati boshqarmasi
“Pul-kredit siyosati vositalarini tahlil qilish” bo‘limi boshlig‘i Ruslan Yakovlev hamda Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti talabalari ishtirokida uchrashuv boʻlib o‘tdi.
Unda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bitiruvchisi, Markaziy bank vakili Ruslan Yakovlev talabalarga muvaffaqiyatli ta’lim olish sirlari, xalqaro tanlovlarda ishtirok etish va gʻolib boʻlish, amaliyot hamda kelgusidagi karyera rejalarini mukammal amalga oshirish borasida o‘z tajribasi bilan o‘rtoqlashdi.
Shuningdek, tadbir davomida talabalarga Markaziy bank faoliyati hamda mamlakatning hozirgi pul-kredit siyosati haqida batafsil ma’lumotlar berib oʻtildi.
Suhbat yakunida savol-javob asosida kelgusida Markaziy bank tizimida ishlamoqchi boʻlgan talabalar roʻyxati shakllantirildi hamda ushbu nomzodlarni Markaziy bankda amaliyot oʻtash masalalari kelishib olindi.

В Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с участием начальника отдела Центрального банка Руслана Яковлева и студентов факультета Международной экономики и менеджмента
27.02.2023 1335
По поручению ректора Университета мировой экономики и дипломатии поставлена задача по организации встречи студентов с представителями соответствующих ведущих республиканских организаций по своим направлениям.
В целях обеспечения исполнения данной задачи 25 февраля текущего года состоялась встреча с участием начальника отдела “Анализ инструментов денежно-кредитной политики” департамента денежно-кредитной политики ЦБ Руслана Яковлева и студентов факультета Международной экономики и менеджмента.
Выпускник Университета мировой экономики и дипломатии, представитель Центрального банка Руслан Яковлев поделился со студентами своим опытом о секретах успешного обучения, участия и побед в международных конкурсах, практике и идеальной реализации будущих карьерных планов.
Также в ходе мероприятия студентам была дана подробная информация о деятельности Центрального банка и текущей денежно-кредитной политике страны.
По окончании встречи на основе вопросов и ответов был сформирован список студентов, желающих в дальнейшем работать в системе ЦБ, а также согласованы вопросы стажировки данных кандидатов в ЦБ.