2023-yil 22-fevral kuni JIDUda Jinoyat ishlari boʻyicha Mirzo Ulugʻbek tuman sudi sudyalari S.Abduganiyev va M.Kukiyevlar raisligida sayyor sud majlisi boʻlib oʻtdi.
Sud jarayonida universitet prorektori O.Yusufjonov, Xalqaro munosabatlar fakulteti dekani muovini S.Ibadullayev va Xalqaro huquq fakulteti ikkinchi bosqich talabalari ishtirok etishdi.
Ta’lim jarayonida nazariya va amaliyot oʻrtasidagi oʻzaro bogʻliqlikni ta’minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy boʻldi va talabalar butun sud jarayonni amalda baholay oldilar. Bu jarayonda sudya tinglovchilarga nazariyani oʻrganish jarayonida olgan bilimlarini namoyish etish imkoniyatini berdi. Ishning har bir qismiga sudyaning tushuntirish izohlari ilova qilindi. Hukm chiqarilishidan oldin sudya sud hukmi toʻgʻrisida tinglovchilarning fikrini soʻrashga qaror qildi. Jarayon yakunida talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

On February 22, 2023, a court session was held at the UWED under the chairmanship of the judge of the Mirzo-Ulugbek district for criminal cases S.Abduganiyev and M.Kukiyev.
Vice-Rector O.Yusufjanov, Deputy Dean of the International Releations S. Ibadullaev and second-year students took part in the trial.
The event, aimed at ensuring the relationship between theory and practice in the educational process, was rich in events, and students were able to evaluate the entire trial process in practice. In the process, the judge gave the audience the opportunity to demonstrate their knowledge acquired in the process of learning the theory. Each part of the proceedings was accompanied by explanatory comments from the judge. Before pronouncing the verdict, the judge decided to get the opinion of the audience about the sentencing. At the end of the process, students received answers to their questions.