Joriy yilning 15-fevral kuni Oliy Majlis Senati Raisining birinchi o‘rinbosari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori Sodiq Solihovich Safoyev Germaniya Tashqi ishlar vazirligining Sharqiy Yevropa, Kavkaz va Markaziy Osiyo davlatlari bo‘yicha vakili Matias Lyuttenbergni qabul qildi.
Unda O‘zbekiston va Germaniya o‘rtasidagi hamkorlikning hozirgi holati va istiqbollari, tomonlarni qiziqtirgan mintaqaviy va xalqaro mavzular yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat chog‘ida ikki mamlakat o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy hamkorlik, shuningdek, parlamentlararo aloqalar, rejalashtirilgan ishlarning amalga oshirilishiga e’tibor qaratildi.

15 февраля текущего года первый заместитель Председателя Сената Олий Мажлиса, Ректор Университета мировой экономики и дипломатии Содык Солихович Сафоев принял представителя Министерства иностранных дел Германии по странам Восточной Европы, Кавказа и Центральной Азии Матиаса Люттенберга.
Состоялся обмен мнениями о текущем состоянии и перспективах сотрудничества между Узбекистаном и Германией, обсуждены региональные и международные темы, представляющие взаимный интерес.
В ходе беседы было уделено внимание торгово-экономическому и инвестиционному сотрудничеству, а также межпарламентским связям двух стран, реализации запланированной работы.