Islom Abdug'anievich Karimov - O'zbekiston Respublikasi mustaqilligining asoschisi
2017 yil 30 yanvar kuni 49348- sonli Harbiy qismda harbiy qism shaxsiy tarkibi hamda jamoat tashkilotlari vakillari o'rtasida tashkil qilingan O'zbekiston Republikasi Birinchi Prezidenti, buyuk siyosatchi va davlat arbobi Islom Abdug'anievich Karimovning 30 yanvar tavallud topgan kuni munosabati bilan “Islom Abdug'anievich Karimov - O'zbekiston Respublikasi mustaqilligining asoschisi” mavzusida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo’lib o'tdi.
Ushbu uchrashuvda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti dotsenti Shamsieva Iroda Maxmudovna ishtirok etdilar. Ular yig'ilish qatnashchilariga Islom Abdug'anievich Karimovning O'zbekiston Respublikasini mustaqillikka olib chiqib o'zbek xalqini dunyo miqyosida hech kimdan kam emasligini isbot qilish bilan birga o'zidan ozod va obod vatan qoldirib, o'z jonini vataniga fido qilgan buyuk siyosatchi, davlat arbobibining qahramonliklari, davlat ravnaqi yo'lida u kishi qilgan beqiyos ishlari yuzasidan yig'ilish ishtirokchilariga qiziqarli ma'ruza qilib atroflicha buyuk yo'lboshchi hayoti haqida ma'lumotlar berib o'tdi.
Uchrashuvda o'z nutqlari bilan “Xalqaro iqtisodiy munosabatlar” fakulteti talabalari B.Xaydarov, Sh.Abdullaev va X.Xamidovlar ishtirok etdilar.

Ислам Абдуганиевич Каримов – основатель независимого Узбекистана
30 января 2017 года в Воинской части №49348 прошла встреча личного состава с общественными деятелями, посвященная Дню рождения Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Абдуганиевича Каримова.
На мероприятие была приглашена доцент УМЭД Шамсиева И.М. В своей речи она рассказала о заслугах Ислама Абдуганиевича Каримова, который не только обрел независимость нашей стране, но и доказал, что узбекский народ никому и ни в чем не уступает. Было подчеркнуто, что это был великий политик и государственный деятель, посвятивший свою жизнь служению Родине, он жил заботами каждого гражданина, живущего на этой благодатной земле, обладал благородными человеческими качествами.
На встрече с выступлениями приняли участие и студенты факультета «Международные экономические отношения» Б.Хайдаров, Ш.Абдуллаев и Х.Хамидов.