JIDUda O‘qituvchi va murabbiylar kuni nishonlandi
2022-yil 3-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti 1-kurs talabalari tomonidan 1-oktabr O‘qituvchi va murabbiylar kuniga bag’ishlangan bayram tadbiri o’tkazildi
Tadbirda mamlakatimizda ta’lim tizimini yuqori bosqichga ko‘tarish, muallimlar, murabbiylar nufuzini, jamiyatdagi o‘rni va rolini oshirish borasida keng ko‘lamli ishlar olib borilayotganligi, yurtimizda yangi avlod, yangi g‘oyalar sohiblarini tarbiyalashdek mas’uliyatli vazifani ado etishda, yosh avlodning tafakkur dunyosini shakllantirishda xizmat qilayotgan - ustoz va muallimlar mehnatlari beqiyos ekanligi ta’kidlanib, ustozlarga hurmat va ehtirom ila chuqur minnatdorchilik bildirildi.
Bayram tadbirining badiiy qismida JIDU talabalari tomonidan bir-biridan ajoyib kuy-qo'shiqlar va turli sahna ko'rinishlari ijro etildi.

Teacher and Mentor Day celebrated at UWED
On October 3, 2022, 1st-year students of the University of World Economy and Diplomacy held a festive event dedicated to the Teachers and Mentors Day.
At the event, it was noted that a large-scale work is underway in our country to raise the education system to a high level, increase the authority of teachers, coaches, their role in society, that the work of teachers serves to educate a new generation, new ideas in our country, to form the worldview of the younger generation. Gratitude was expressed.
During the cultural part of the festive event, UWED students performed wonderful songs and various stage performances.