Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti qoshidagi yuridik klinikada Xalqaro huquq fakulteti talabalarini klinisistlar safiga qabul qilishning 23-mavsumi ochilishi boʻlib oʻtdi
05.10.2022 2170
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti qoshidagi yuridik klinikada xalqaro huquq fakulteti talabalarini klinisistlar safiga qabul qilishning 23-mavsumi ochilishi bo'lib o'tdi. 40 ga yaqin faol va intiluvchan talabalar tanlab olindi va jamoaning yangi a'zolari bo'lishdi.
Dastlabki kirish amaliy mashg'ulotlari 29-30 sentyabr kunlari o'tkazildi. O'qituvchilar talabalarga klinikaning yaratilish va rivojlanish tarixi, faoliyati, o'qitish usullari, maqsadlari va yutuqlari to'g'risida ma'lumot berishdi. Trening davomida talabalar advokatlarning kasbiy etikasi, mijozlar bilan aloqa psixologiyasi, intervyu va konsalting, yuridik texnika va boshqalarni o'z ichiga olgan klinik ta'lim dasturi bilan tanishdilar.
Talabalarga resurs markazi, kutubxona, sud zali, direktorlarning qabulidan iborat klinikaga ekskursiya uyushtirildi, shuningdek, barcha binolarning qurilish va jihozlanish tarixi haqida so'zlab berildi.
Yuridik klinika yuqori malakali xodimlarning dargohi bo'lib, talabalarning rejalari va g'oyalarini amalga oshirish uchun noyob sharoitlarni yaratadi, advokatning kasbiy mahoratini oshirish, huquqning turli sohalarida tadqiqotlar o'tkazish, xalqaro huquqiy tanlovlarda ishtirok etish imkoniyatini beradi.
Yuridik klinika yangi klinisistlar4nlarni tabriklaydi va amaliy ko'nikmalarni egallashda omad tilab qoladi!!

В Юридической клинике при Университете мировой экономики и дипломатии состоялось открытие 23 сезона приёма студентов факультета «Международное право» в ряды клиницистов. Около 40 активных и целеустремлённых студентов прошли отбор и стали новыми участниками команды.
29-30 сентября прошли Первые вводные практические занятия. Преподаватели проинформировали студентов об истории создания и развития клиники, деятельности, методах обучения, целях и достижениях. В ходе тренинга студенты ознакомились с программой клинического образования, включающей в себя профессиональную этику юристов, психологию коммуникации с доверителями, интервьюирование и консультирование, юридическую технику и т.д.
Студентам провели экскурсию по клинике, состоящей из ресурсного центра, библиотеки, зала суда, приемной доверителей, а также поведали историю постройки и оборудования всех помещений.
Являясь кузницей высокопрофессиональных кадров, Юридическая клиника создает уникальные условия для реализации замыслов и идей студентов, даёт возможность обрести профессиональные навыки юриста, проводить научные исследования в разных областях права, участвовать в международных правовых конкурсах.
Юридическая клиники поздравляет своих новых клиницистов и желает удачи в приобретении практических навыков!!