2022-yil 23-sentabr kuni JIDUga AQSH ning Jorj Vashington universiteti professor Malkolm Rassel-Eynxorn tashrif qildilar. Mazkur uchrashuv universitetimizning taʼlim va maʼnaviyat ishlari bilan tanishdailar. Xalqaro huquq fakultetining professor-oʻqituvchilari hamda talabalar bilan qizgʻin muloqotlar olib borildi.
Unda Jorj Vashington Universiteti bilan va USAID AQSH davlatining taʼlim sohasidagi dasturlar va hamkorlik yoʻnalishlar muhokama qilindi. Meh
Malkolm yuridik klinika faoliyati bilan ham tanishdi va atroflicha suhbatlar talabalar va professor-oʻqituvchilar ishtirokida boʻlib oʻtdi.

Состоялась встреча с профессорами Университета Джорджа Вашингтона
23 сентября 2022 года профессор Малкольм Рассел-Эйнхорн из Университета Джорджа Вашингтона, США, посетил УМЭД. В ходе этой встречи была представлена образовательная и духовная деятельность нашего университета. Состоялись интенсивные дискуссии с профессорами и студентами факультета международного права.
Были обсуждены программы и направления сотрудничества с Университетом Джорджа Вашингтона и USAID в области образования. Гость также ознакомился с деятельностью юридической клиники, были проведены подробные беседы с участием студентов и преподавателей.