Bugungi kunning birinchi qabul qilingan fuqaro bir vaqtning o‘zida bir nechta huquq sohalariga oid ancha murakkab masala bilan tashrif buyurdi. Sayyor qabulni “Xalqaro huquq” fakulteti 3-4-kurs talabalari o‘tkazdilar va ular treninglarda olgan bilimlarini esga olib, bizga murojaat qilgan fuqaroning muammolariga oydinlik kiritishda qo‘llashga harakat qilishdi.
Klinika kuratorlari barcha talabalarni amaliy faoliyat boshlaganlari bilan tabriklab, ularga huquqshunos sifatida kasbiy mahorat va tajribaga ega bo‘lishlarida omad tilaydi.

19 сентября 2022 г. студенты-клиницисты Юридической клиники нашего университета после летних каникул начали прием граждан в этом учебном году.
21.09.2022 1629
Первый посетитель сегодняшнего дня пришёл с достаточно сложным вопросом, касающимся сразу нескольких отраслей права. Прием вели студенты 3 и 4 курсов факультета «Международное право», которые вспоминая то, чему обучались на тренингах, старались применить это к выяснению проблем обратившегося к нам гражданина.
Кураторы клиники поздравили всех студентов с началом их практической деятельности и пожелали им удачи в приобретении профессиональных навыков и опыта работы в качестве юриста.