Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Axborot-resurs markazida O'zbekiston Respublikasi Birinchi Prezidenti Islom Karimov xotirasiga bag'ishlangan ko'rgazma tashkil etildi.
Islom Karimov o'zining hayotini mustaqil davlat barpo etishga, jahon miqyosida uni shakllanishi va mustahkam pozitsiyasiga ega bo'lishiga bag’ishlandi. Yurtimizda hukm surayotgan tinchlik, barqarorlik, xalqning o'sib borayotgan osoyishtaligi ular tomonidan tanlangan yo'lning to'g’riligidan  dalolat beradi. Olib borilayotgan barcha islohatlarning zaminida yosh avlodni har tomonlama rivojlanishiga hamxo'rlik qilish, ularni jismonan va ma'nan etuk, intellektual boy salohiyat egasi bo'lishga o'rgatish.
Ko'rgazmada Birinchi Prezidentimiz faoliyatini aks etuvchi adabiyotlar namoyish etilgan bo'lib, bunda ularning ma'ruzalari, chiqishlari, nutqi, uchrashuvlari va boshqa asarlari o'rin olgan. Ushbu asarlar yoshlarimizni milliy va umuminsoniy qadriyatlar, milliy istiqlol g’oyasi, Vatanga bo'lgan muhabbat va sadoqat ruhiyada tarbiyalashga abadiy hizmat qiladi.

Выставка, посвященная Первому Президенту Республики Узбекистан Исламу Каримову
В информационно-ресурсном центре Университета мировой экономики и дипломатии организована книжно-иллюстративная выставка, посвященная Первому Президенту Республики Узбекистан Исламу Каримову.
Ислам Каримов посвятил свою жизнь строительству независимого государства, его становлению и упрочению позиций в мире. Царящие в нашей стране мир, стабильность, растущее благосостояние народа говорят сегодня о верно выбранном пути. Сутью всех проводимых реформ стала забота о воспитании гармонично развитого подрастающего поколения: физически здорового и духовно зрелого, интеллектуально богатого, ни в чем и никому не уступающего.
На выставке представлена литература, отражающая деятельность Первого Президента Республики Узбекистан – доклады, выступления, речи, встречи и другие труды Ислама Абдуганиевича, посвятившего свою жизнь беззаветному служению народу. Эти труды будут воспитывать нашу молодежь в духе национальных и общечеловеческих ценностей, идеи национальной независимости, любви и преданности Родине.