Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Axborot-resurs markazida O'zbekiston Respublikasi Birinchi Prezidenti Islom Karimov xotirasiga bag'ishlangan ko'rgazma tashkil etildi.
Islom Karimov o'zining hayotini mustaqil davlat barpo etishga, jahon miqyosida uni shakllanishi va mustahkam pozitsiyasiga ega bo'lishiga bag’ishlandi. Yurtimizda hukm surayotgan tinchlik, barqarorlik, xalqning o'sib borayotgan osoyishtaligi ular tomonidan tanlangan yo'lning to'g’riligidan  dalolat beradi. Olib borilayotgan barcha islohatlarning zaminida yosh avlodni har tomonlama rivojlanishiga hamxo'rlik qilish, ularni jismonan va ma'nan etuk, intellektual boy salohiyat egasi bo'lishga o'rgatish.
Ko'rgazmada Birinchi Prezidentimiz faoliyatini aks etuvchi adabiyotlar namoyish etilgan bo'lib, bunda ularning ma'ruzalari, chiqishlari, nutqi, uchrashuvlari va boshqa asarlari o'rin olgan. Ushbu asarlar yoshlarimizni milliy va umuminsoniy qadriyatlar, milliy istiqlol g’oyasi, Vatanga bo'lgan muhabbat va sadoqat ruhiyada tarbiyalashga abadiy hizmat qiladi.

An exhibition dedicated to Islam Karimov the First President of the Republic of Uzbekistan was organized at the Information Resource Center of the University World Economy and Diplomacy.
Islam Karimov dedicated his life to building an independent state, formation and consolidation the position of the state in the world. The peace in the country, stability and growing prosperity of the people living in the country demonstrates the correctness of the chosen way. Reaching physical and spiritual maturity as well as intellectual potential is the essence of all reforms, which have as their concerns bringing up harmoniously developed generation.
The exhibition presents literature that reflects the life and work of the First President Islam Karimov, his reports, statements, speeches, meetings and other works. These works will eternally serve for nurturing of the youth in the spirit of national and universal values as well as the ideas of national independence, love and commitment to the Motherland.
An exhibition dedicated to the memory of Islam Karimov the First President of the Republic of Uzbekistan