Joriy yilning 19-23 sentyabr kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Fransiyaning “ESSEC” biznes maktabi bilan hamkorlikda O‘zbekiston viloyat va shaharlari hokimlari, O‘zbekistondagi yirik davlat va xususiy kompaniyalarning top-menejerlari uchun “Liderlik va strategiya. Boshqaruv tamoyillari” taʼlim dasturi bo‘yicha o‘quv dasturi bo‘lib o‘tmoqda.
Menejment va yetakchilik sohasida xalqaro miqyosda tan olingan ekspert, “ESSEC” boshqaruv fakulteti professori Devid Slass trener sifatida taklif etilgan. D.Slass muntazam ravishda Harvard Business Review, the Academy of Management Journal va boshqa yirik xalqaro nashrlarda maqolalar chop etib keladi.
Dastur doirasida rahbarlarning individual boshqaruv ko‘nikmalari, ishchi munosabatlarning psixologik jihatlari, mehnatni tashkil etishning ilg‘or usullari, tashkilotlarni transformatsiya jarayonlarini yoritish bo‘yicha seminar va amaliy mashg‘ulotlar rejalashtirilgan.

The University of World Economy and Diplomacy jointly with ESSEC business school (France) will be delivering an educational program «Leadership and Strategy. Essentials of Managing» for the heads of regional authorities of Uzbekistan, senior managers of public and private companies in Uzbekistan from 19th to 23th of September, 2022.
An internationally recognized expert in the field of management and leadership, Professor of ESSEC Faculty of Management David M. Sluss will deliver the program. Mr. Sluss regularly publishes in leading international editions like Harvard Business Review, the Academy of Management Journal, etc.
The programme includes a diagnostic and behavioral approach to leadership development, creating personalized and productive relationships - particularly between leaders and newcomers.