Joriy yilning 19-23 sentyabr kunlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Fransiyaning “ESSEC” biznes maktabi bilan hamkorlikda O‘zbekiston viloyat va shaharlari hokimlari, O‘zbekistondagi yirik davlat va xususiy kompaniyalarning top-menejerlari uchun “Liderlik va strategiya. Boshqaruv tamoyillari” taʼlim dasturi bo‘yicha o‘quv dasturi bo‘lib o‘tmoqda.
Menejment va yetakchilik sohasida xalqaro miqyosda tan olingan ekspert, “ESSEC” boshqaruv fakulteti professori Devid Slass trener sifatida taklif etilgan. D.Slass muntazam ravishda Harvard Business Review, the Academy of Management Journal va boshqa yirik xalqaro nashrlarda maqolalar chop etib keladi.
Dastur doirasida rahbarlarning individual boshqaruv ko‘nikmalari, ishchi munosabatlarning psixologik jihatlari, mehnatni tashkil etishning ilg‘or usullari, tashkilotlarni transformatsiya jarayonlarini yoritish bo‘yicha seminar va amaliy mashg‘ulotlar rejalashtirilgan.

УМЭД запустил учебную программу «Лидерство и стратегия. Принципы управления»
С 19 по 23 сентября т.г. УМЭД совместно с Французской бизнес школой ESSEC проводит образовательную программу «Лидерство и стратегия. Принципы управления» для руководителей городов и районов Узбекистана, топ-менеджеров крупных государственных и частных компаний Узбекистана.
В качестве тренера приглашен международно-признанный эксперт, профессор Факультета управления ESSEC Дэвид Сласс (David Sluss). Д.Сласс регулярно публикуется в ведущих международных изданиях, как Harvard Business Review, the Academy of Management Journal и др.
Данная программа направлена на развитие индивидуальных навыков управления руководителей, психологических аспектов взаимодействия в команде, оптимальных методов организации работы и процесса трансформации организаций.