Insholar tanlovida JIDU talabasi g‘olib bo‘ldi
Pokiston Islom Respublikasi Mustaqilligining 75 yilligi hamda Pokiston va O‘zbekiston o‘rtasida diplomatik aloqalar o‘rnatilganligining 30 yilligi munosabati bilan Pokiston Islom Respublikasining O‘zbekistondagi elchixonasi, O‘zbekistonning Oliy ta’lim muassasalarining 20 yoshgacha bo‘lgan talabalari orasida o‘tkazilgan “Pokistonniing kashf etilishi – tinchlik, farovonlik va aloqalar zamini” mavzusidagi insholar tanlovida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro munosabatlar fakulteti 2-bosq ich talabasi Ergashbayev Sherzod g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Joriy yilning 14-avgust kuni Pokistonning Toshkentdagi elchixonasi binosida Pokiston Islom Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi janob Gillani Sayid Ali Asad tomonidan JIDU talabasi smartfon va maxsus sertifikat bilan taqdirlandi.
Universitet rahbariyati ushbu talabani munosib yutug‘i bilan tabriklaydi va kelgusi ishlariga muvaffaqiyatlar tilaydi.

UWED student won the essay contest
On the occasion of the 75th anniversary of the independence of the Islamic Republic of Pakistan and the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Pakistan and Uzbekistan the Embassy of the Islamic Republic of Pakistan in Uzbekistan held a competition among students under the age of 20 of higher educational institutions of Uzbekistan on the topic - "Education of Pakistan is the key to peace, prosperity and cooperation", a 2nd-year student of the University of World Economy and Diplomacy of the Faculty of International Relations Ergashbayev Sherzod won in this contest.
On August 14 of this year, in the building of the Embassy of Pakistan in Tashkent, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Pakistan to Uzbekistan, Mr. Gillani Sayyid Ali Asad, presented a smartphone and a special certificate to the student of the UWED.
The university's administration congratulates the student on his well-deserved achievement and wishes him success in his future work.