Joriy yilning 13-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti hamda “Mintaqaviy muloqot” xalqaro tashkiloti birgalikda Amerika Qoʻshma Shtatlarining bir qator davlatlaridagi sobiq elchisi Filip Kosnet va “Kosnett Associates LLC” kompaniyasining asoschilaridan biri Elison Kosnet bilan uchrashuv tashkil etdi.
Uchrashuvda JIDU professor-oʻqituvchilari, doktorantlari va talabalari ishtirok etdilar.
Tadbir “Afgʻoniston kelajagi” va “Xitoyning “Bir makon, bir yoʻl” strategiyasi” kabi dolzarb masalalarga bagʻishlandi. Unda elchi Filip Kosnet va Elison Kosnet oʻz maʼruzalari bilan ishtirok etdilar.
Tadbirning soʻnggi qismida ishtirokchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollar bilan mehmonlarga murojaat qildilar.

On June 13, the University of World Economy and Diplomacy and the international organization Regional Dialogue jointly organized a meeting with US Ambassador Philip Cosnet and one of the founders of “Cosnett Associates LLC” Alison Cosnet.
The meeting was attended by professors, doctoral students and students of UWED.
The event was dedicated to such topical issues as “What is next for Afghanistan?” and “China’s Belt and road strategy”. In them, Ambassador Philip Kosnet and Alison Kosnet made their presentations.
At the end of the event, the participants had the opportunity to address the guests with their questions.