Yaqin kunlarda har bir oliy ta’lim muassasasi uchun qabul jarayoni boshlanadi. Boʻlajak talabalar oldida katta tanlov turibdi. Shu sabab joriy yilning 10-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Ochiq eshiklar kuni” boʻlib oʻtdi. Tadbirga maktablar va akademik litsey oʻquvchilari bilan birgalikda farzandi kelajagiga befarq boʻlmagan ota-onalar ham tashrif buyurishdi.
Tadbir davomida ularga universitet faoliyati, tuzilmasi, shart-sharoitlar, oʻquv rejasi, erishilgan  yutuqlar va kelgusidagi aniq maqsadlar haqida ma’lumot berildi. Boʻlajak talabalar universitet haqida aniq tasavvur va tushunchaga ega boʻldilar.
“Universitetimiz mamlakatimizning yetakchi oʻrinlarini egallab keladi. JIDU mamlakatimizda xalqaro munosabatlar, xalqaro huquq, xalqaro iqtisodiyot va menejment boʻyicha milliy kadrlar hamda boʻlajak diplomatlarni yagona va tayyorlaydigan eng yirik oliy muassasi hisoblanadi”, - deydi JIDU oʻquv ishlar boʻyicha birinchi prorektori.
“Ochiq eshiklar kuni”ga tashrif buyurgan mehmonlar tadbir soʻngida har bir fakultet dekanlari va ishchi guruh bilan tanishtirildi. Ular yordamida oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Tadbir koʻtarinki ruhda yakunlandi.

The admission process to higher educational institutions is to begin soon. Applicants, the future students are faced with a wide choice. Owing to this fact, on June 10th the University of World Economy and Diplomacy organised an “Open Doors Day”. The event attendees were pupils of schools and academic lyceum students, as well as parents, who care for the future of their child.
During the event, visitors were informed about the activities, structure, conditions, curriculum, achievements and future specific objectives of the university. Future students got a clear vision and an understanding about the university.
“Our university attains leading positions in our country. UWED is the largest and the only higher institution in our country that prepares state personnel for international relations, international law, international economics and management, as well as future diplomas,” noted the first Vice-Rector of the university for academic affairs.
The guests at the "Open Doors day" were introduced to the deans and working groups of each faculty at the end of the event. With their help, they received answers to questions, which interested them. The event proceeded and ended in high spirits.