Yaqin kunlarda har bir oliy ta’lim muassasasi uchun qabul jarayoni boshlanadi. Boʻlajak talabalar oldida katta tanlov turibdi. Shu sabab joriy yilning 10-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Ochiq eshiklar kuni” boʻlib oʻtdi. Tadbirga maktablar va akademik litsey oʻquvchilari bilan birgalikda farzandi kelajagiga befarq boʻlmagan ota-onalar ham tashrif buyurishdi.
Tadbir davomida ularga universitet faoliyati, tuzilmasi, shart-sharoitlar, oʻquv rejasi, erishilgan  yutuqlar va kelgusidagi aniq maqsadlar haqida ma’lumot berildi. Boʻlajak talabalar universitet haqida aniq tasavvur va tushunchaga ega boʻldilar.
“Universitetimiz mamlakatimizning yetakchi oʻrinlarini egallab keladi. JIDU mamlakatimizda xalqaro munosabatlar, xalqaro huquq, xalqaro iqtisodiyot va menejment boʻyicha milliy kadrlar hamda boʻlajak diplomatlarni yagona va tayyorlaydigan eng yirik oliy muassasi hisoblanadi”, - deydi JIDU oʻquv ishlar boʻyicha birinchi prorektori.
“Ochiq eshiklar kuni”ga tashrif buyurgan mehmonlar tadbir soʻngida har bir fakultet dekanlari va ishchi guruh bilan tanishtirildi. Ular yordamida oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Tadbir koʻtarinki ruhda yakunlandi.

В УМЭД прошел “День открытых дверей”
В ближайшие дни начнется процесс приема в каждое высшее учебное заведение. Перед будущими студентами стоит огромный выбор. По этой причине в Университете мировой экономики и дипломатии прошел “День открытых дверей”. На нем вместе со школьниками и лицеистами побывали родители, которым небезразлично будущее их ребенка.
В ходе мероприятия им была предоставлена информация о деятельности университета,структуре,условиях, учебном плане, достигнутых успехах и конкретных целях на будущее. Будущие студенты получили четкое представление и понимание университета.
“Наш университет занимает лидирующие позиции в стране. УМЭД является единственным и крупнейшим высшим учебным заведением в нашей стране, готовящим национальные кадры по международным отношениям, международному праву, международным экономическим отношениям, а также будущих дипломатов. "- говорит Аманов Дурбек Умидович.
“За последнее время в УМЭД произошли беспрецедентные изменения, наблюдается всестороннее развитие, созданы новые возможности и условия. Неудивительно, что именно это стимулирует будущих студентов подавать документы в этот университет”, - сказал Юсуфжонов Одил Абдугафурович.
В конце мероприятия гости, посетившие “День открытых дверей”, были ознакомлены с деканами каждого факультета и рабочей группой. С их помощью они получали ответы на интересующие вопросы.