Huawei kompaniyasi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti uchun raqamli kampus bag’ishlangan taqdimotni havola etdi
09.06.2022 2230
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyatiraqamli universitet yaratish bo‘yicha innovatsion yechimlarbilan tanishish maqsadida Huawei kompaniyasiningO‘zbekistondagi ofisida bo’lib qaytdi.
Rektor Sodiq Safayev boshchiligida Jahon iqtisodiyoti vadiplomatiya universiteti rahbariyati Huawei kompaniyasiningO‘zbekistondagi innovatsion integratsiya markaziga tashrifbuyurib, kompaniyaning respublikada amalga oshirayotganishlari bilan tanishdi.
Koʻrgazma zaliga tashrif davomida mehmonlarga 5G, bulutli texnologiyalar va raqamli energiya sohasidagi soʻnggiinnovatsiyalar kabi iqtisodiyot va sohalarning raqamlitransformatsiyasini tezlashtirishi mumkin boʻlgan AKTningyechimlari va tendentsiyalari taqdimoti oʻtkazildi.
Huawei mutaxassislari oliy taʼlim muassasalariniraqamlashtirish va kampus boshqaruvi jarayonlarisamaradorligini oshirish boʻyicha oʻz tajribalari vamuvaffaqiyatli holatlari bilan oʻrtoqlashdi. Raqamli oʻqitishsohasidagi tendentsiyalar va universitetlar uchun AKT sohasidagi tendentsiyalar, jumladan, infratuzilmaviyyechimlar, hamma joyda mavjud boʻlgan tarmoq qamrovi, shuningdek, oʻquv jarayonini yanada interaktiv qilishimkonini beruvchi intellektual qurilmalar koʻrib chiqildi. Tomonlar hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qilishnidavom ettirish va Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyauniversitetining “aqlli” kampusga o‘tish bo‘yicha eksklyuzivrejasini ishlab chiqishga kelishib oldilar.
Ma’lumot o’rnida, bugungi kunga qadar Huawei oliyo‘quv yurtlarini raqamlashtirish bo‘yicha katta tajribaga ega. Huawei kompaniyasining raqamli yechimlari butun dunyobo‘ylab 2600 dan ortiq universitet va tadqiqot markazlaridaqo‘llaniladi.

Руководство Университета мировой экономики и дипломатии посетило офис компании Huawei в Узбекистане с целью ознакомления с инновационными решениями для создания цифрового университета.
Руководство Университета мировой экономики и дипломатии во главе с Ректором Содиком Сафоевымпосетило инновационный интеграционный центр Huawei в Узбекистане для ознакомления с деятельностью компании на территории Республики. В ходе визита в шоурум гостям были представлены решения и тренды ИКТ, способные ускорить цифровую трансформацию экономики и индустрий, такие как 5G, облачные технологии и инновации цифровой энергетики.
Эксперты компании Huawei поделились опытом и успешными кейсами цифровизации высших образовательных учреждений и повышения эффективности процессов управления кампусами. Были рассмотрены тенденции в области цифрового преподавания и тенденции в области ИКТдля университетов, включая инфраструктурные решения, повсеместное покрытие сетью, а также интеллектуальные устройства, способные сделать образовательный процесс более интерактивным. Стороны договорились продолжить дальнейшее обсуждение возможностей сотрудничества и проработать индивидуальный сценарий для Университета мировой экономики и дипломатии по переходу к «умному» кампусу.
На сегодняшний день компания Huawei имеет большой опыт по цифровизации кампусов высших учебных заведений. Цифровые решения Huawei используются в более 2600 университетах и исследовательских центрах по всему миру.