Huawei kompaniyasi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti uchun raqamli kampus bag’ishlangan taqdimotni havola etdi
09.06.2022 2230
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyatiraqamli universitet yaratish bo‘yicha innovatsion yechimlarbilan tanishish maqsadida Huawei kompaniyasiningO‘zbekistondagi ofisida bo’lib qaytdi.
Rektor Sodiq Safayev boshchiligida Jahon iqtisodiyoti vadiplomatiya universiteti rahbariyati Huawei kompaniyasiningO‘zbekistondagi innovatsion integratsiya markaziga tashrifbuyurib, kompaniyaning respublikada amalga oshirayotganishlari bilan tanishdi.
Koʻrgazma zaliga tashrif davomida mehmonlarga 5G, bulutli texnologiyalar va raqamli energiya sohasidagi soʻnggiinnovatsiyalar kabi iqtisodiyot va sohalarning raqamlitransformatsiyasini tezlashtirishi mumkin boʻlgan AKTningyechimlari va tendentsiyalari taqdimoti oʻtkazildi.
Huawei mutaxassislari oliy taʼlim muassasalariniraqamlashtirish va kampus boshqaruvi jarayonlarisamaradorligini oshirish boʻyicha oʻz tajribalari vamuvaffaqiyatli holatlari bilan oʻrtoqlashdi. Raqamli oʻqitishsohasidagi tendentsiyalar va universitetlar uchun AKT sohasidagi tendentsiyalar, jumladan, infratuzilmaviyyechimlar, hamma joyda mavjud boʻlgan tarmoq qamrovi, shuningdek, oʻquv jarayonini yanada interaktiv qilishimkonini beruvchi intellektual qurilmalar koʻrib chiqildi. Tomonlar hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qilishnidavom ettirish va Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyauniversitetining “aqlli” kampusga o‘tish bo‘yicha eksklyuzivrejasini ishlab chiqishga kelishib oldilar.
Ma’lumot o’rnida, bugungi kunga qadar Huawei oliyo‘quv yurtlarini raqamlashtirish bo‘yicha katta tajribaga ega. Huawei kompaniyasining raqamli yechimlari butun dunyobo‘ylab 2600 dan ortiq universitet va tadqiqot markazlaridaqo‘llaniladi.

The administration of the University of World Economy and Diplomacy visited Huawei's office in Uzbekistan in order to get acquainted with innovative solutions for creating a digital university.
The administration of the University of World Economy and Diplomacy, headed by Rector Sadyk Safayev, visited the Huawei Innovation integration Center in Uzbekistan to get acquainted with the work company’s carrying out in the Republic. During the visit to the showroom, the guests were given a presentation of ICT solutions and trends that can accelerate the digital transformation of the economy and industries, such as 5G, cloud technologies and recent innovations in digital energy.
Huawei experts shared their experience and successful cases of digitalization of higher educational institutions and improving the efficiency of campus management processes. Trends in the field of digital teaching and trends in the field of ICT for universities were considered, including infrastructure solutions, ubiquitous network coverage, as well as intelligent devices that can make the educational process more interactive. The parties agreed to continue further discussion of the possibilities of cooperation and to work out an exclusive scenario for the University of World Economy and Diplomacy on the transition to a "smart" campus.
To date, Huawei has extensive experience in digitalization of higher education campuses. Huawei's digital solutions are used in more than 2,600 universities and research centers around the world.