O‘zbekiston Respublikasi va Koreya Respublikasi o‘rtasida diplomatik munosabatlar o‘rnatilganining 30 yilligiga bag‘ishlangan tadbirda Sharq tillari kafedrasi faol ishtirok etdi. Tadbirda Koreya Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi, Koreya va O‘zbekiston ta’lim vazirligi vakillari va boshqa rasmiy shaxslar ishtirok etdi.
27-may kuni Koreya Respublikasining O‘zbekistondagi elchixonasi huzuridagi Koreya ta’lim markazida ko‘rgazma – koreys tilini o‘rgatuvchi O‘zbekiston universitetlarining taqdimoti bo‘lib o‘tdi. Tadbirda universitetdan Sharq tillari kafedrasi mudiri X.G‘ofurova, koreys tili o‘qituvchilari D. Nasullayeva va O.Niyozovalar ishtirok etishdi. Tadbir doirasida kafedra professor-o‘qituvchilari amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’ruza qildilar.

Кафедра восточных языков приняла активное участие в   мероприятии, посвященном 30-летию установлению дипломатических отношений между Республикой Узбекистан и республикой Корея. В мероприятии приняли участие Чрезвычайно и Полномочный Посол Республики Корея в Узбекистане, представители Министерства Образования Кореи и Узбекистана и другие официальные лица.
27 мая в Центре образования Корея при Посольстве Республики Корея в Узбекистане состоялась выставка – презентация университетов Узбекистана, в которых ведется обучение корейскому языку. На данном мероприятии Университет представляла заведущая кафедрой восточных языков Х. Гафурова, преподаватели корейского языка Насуллаева Д. и Ниезова О.  В рамках данного мероприятия   преподаватели кафедры рассказали о деятельности кафедры в области обучения корейскому языку.