“Erkin, yosh avlodlar senga zo‘r qanot!”- O.A. Yusupdjanov mamlakatimiz madhiyasining ushbu satri bilan yoshlarga murojaat qildi
01.06.2022 1834
Kuni kecha Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universiteti faollar zalida 3-bosqich talabalarining JIDU Yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori O.A.Yusupdjanov bilan ochiq muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida yoshlarda bugungi kunda mavjud muammolar, taklif va savollari tinglandi hamda ortiqcha rasmiyatchilikka yo‘l qo‘yilmagan holda birgalikda javob topishga harakat qilindi. Muloqot davomida talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish va bandlik bilan ta’minlash, amalga oshirilayotgan loyihalarda talabalarning faollik ko‘rsatishi, ta’limni takomillashtirish hamda Prezident va nomli davlat stipendiyalarda ishtitok etish haqida so‘z bordi.
Talabalar tomonidan bu kabi uchrashuvlarni tez-tez tashkillashtirilishi lozimligi sababi bu ularning muammolarini operativ yo‘l bilan hal qilishga ancha qulay ekanligi alohida ta’kidlab o‘tildi.

“Свобода, молодое поколение, - идеальное крыло для тебя!” - О.A. Юсупджанов обратился к молодежи с этой строкой гимна нашей страны
01.06.2022 1833
На днях в актовом зале Университета мировой экономики и дипломатии состоялась встреча студентов 3-го курса с первым проректором по работе с молодежью и духовно-просветительской работе состоялся открытый диалог с О.А.Юсупжонов.
В ходе встречи были заслушаны актуальные на сегодняшний день проблемы, предложения и вопросы молодежи, а также предпринята попытка найти ответы на них, не допуская излишней формальности. В ходе беседы речь шла о значительном проведении свободного времени и обеспечении занятости студентов, активизации студентов в реализуемых проектах, совершенствовании образования и поощрении к участию в президентских и государственных стипендиях.
Было подчеркнуто, что такие встречи должны быть организованы учащимися часто, что значительно облегчает оперативное решение их проблем.