“Erkin, yosh avlodlar senga zo‘r qanot!”- O.A. Yusupdjanov mamlakatimiz madhiyasining ushbu satri bilan yoshlarga murojaat qildi
01.06.2022 1834
Kuni kecha Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universiteti faollar zalida 3-bosqich talabalarining JIDU Yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori O.A.Yusupdjanov bilan ochiq muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida yoshlarda bugungi kunda mavjud muammolar, taklif va savollari tinglandi hamda ortiqcha rasmiyatchilikka yo‘l qo‘yilmagan holda birgalikda javob topishga harakat qilindi. Muloqot davomida talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish va bandlik bilan ta’minlash, amalga oshirilayotgan loyihalarda talabalarning faollik ko‘rsatishi, ta’limni takomillashtirish hamda Prezident va nomli davlat stipendiyalarda ishtitok etish haqida so‘z bordi.
Talabalar tomonidan bu kabi uchrashuvlarni tez-tez tashkillashtirilishi lozimligi sababi bu ularning muammolarini operativ yo‘l bilan hal qilishga ancha qulay ekanligi alohida ta’kidlab o‘tildi.

“Free, young generation is a strong wing for you!” - O. A. Yusupdjanov used these lines of the national anthem while addressing the youth
01.06.2022 1835
Few days ago, in the Hall of the actives of the University of World Economy and Diplomacy, an open discussion between the junior students and the Vice-Rector for Youth and Spiritual and Educational Work, O. A. Yusupdjanov was conducted.
In the course of the meeting, the participants tried to analyze current problems, issues and propose solutions together without excessive formality. During the conversation, questions regarding the productive ways of spending students’ leisure time, their employment, ensuring their active participation in university life, presidential and state scholarships were discussed.
It was emphasized that the reason why such meetings should be organized more often for students is that these meetings are a convenient way of solving their problems in an effective way.